poniedziałek, 24 czerwca

iPad 4

Zgodnie z wczorajszymi przypuszczeniami Apple oficjalnie wypuścił 8 GB wersję iPhone’a 5C i jednocześnie wznowił 16 GB wersję wycofanej wcześniej czwartej generacji iPada. 8 GB iPhone 5C jest obecnie sprzedawany w pierwszych europejskich sklepach Apple Online. W Polsce nie jest jeszcze dostępny. 16 GB iPad 4 jest dostępny na całym świecie, także w Polsce a jego cena w Apple Online Store wynosi 1699 złotych a wersja z 3G jest 500 zł droższa i wynosi 2199 złotych.

Wznowienie 16 GB iPada 4 spowodowało, że Apple wycofał ze sprzedaży trzy-letniego iPada 2. To akurat dość zrozumiałe posunięcie. Wiele europejskich sklepów nadal pokazuje w ofercie iPhone’a 4S zatem nie wiadomo czy 8GB iPhone 5C będzie jego następcą.

iPhone 5C nie przyjął się na rynku tak jak tego oczekiwano, a jego sprzedaż od czau debiutu we wrześniu ubiegłego roku jest znacznie poniżej oczekiwań. Ten ruch ma ponowienie wznowić zainteresowanie i wzmocnić promocję iPhone’a 5C. Firma stara się go ostatnio promować na popularnej platformie blogowej Tumblr oraz pierwszej stronie serwisu Yahoo.com jak zauważył ostatnio The New York Times.

Tymczasem, iPad 4 został wycofany ze sprzedaży wraz z pojawieniem się na rynku iPada Air w październiku ubiegłego roku. Jednak analityk KGI Securities Ming-Chi Kuo przewidział w lutym, że spółka wycofa ze sprzedaży iPada 2 na rzecz iPada 4, ponieważ te ostatnie posiadają znacznie lepsze procesory A6X i 1GB pamięci oraz zdecydowanie lepszą grafikę Retina w stosunku do iPada 2, który ma procesor A5 i 512 MB pamięci.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx