poniedziałek, 24 czerwca

iPhone 5C 8GB

Po dzisiejszej premierze nowego 8 GB iPhone’a 5C, wiele dyskusji wywołał fakt, że nowy model jest dostępny tylko w kilku krajach: Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Australii i Chinach. W oświadczeniu dla Re/code, Apple powiedział, że jego strategią jest oferowanie tańszych opcji kompatybilnych z sieciami LTE w krajach, gdzie te sieci mają szybki wzrost.

„Segment użytkowników tańszego Phone’a rośnie z roku na rok, a model 8GB zapewnia bardziej ekonomiczną opcję dla rynków gdzie LTE staje się coraz bardziej wiodące” powiedział przedstawiciel firmy Apple. IPhone 5C, w przeciwieństwie do iPhone’a 4S, który nadal jest sprzedawany, obsługuje sieci LTE.

Raport zwraca uwagę, że Apple woli nie sprzedawać 8 GB iPhone’a 5C w Stanach Zjednoczonych ze względu na istniejącą tam popularność dotowania telefonów. Tam model 16 GB oferowany jest za 99$ z dwuletnią umową z operatorem. Istnieje jednak wiele krajów, w których dotacje nie są powszechne, albo są bardzo małe, gdzie Apple postanowił oferować nowy model 8 GB.

Ciekawe zatem czemu Polska została pominięta na te liście. Obserwując oferty operatorów stanowczo można zauważyć że dotacje na iPhone’a są znikome lub żadne i często opłaca się go bardziej kupić na wolnym rynku niż u operatora. Może zatem uznano, że LTE nie jest u nas wciąż tak szeroko dostępne jak w innych krajach. Z tym mogę się zgodzić.

Zapewne modele te wcześniej czy później zobaczymy sprowadzane z takich państw jak Wielka Brytania czy Niemcy. Ciekawe jaką cenę zobaczymy na serwisach aukcyjnych.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

 

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx