środa, 17 sierpnia

OneNote Mac

Wraz z coraz częściej pojawiającymi się plotkami o wprowadzeniu przez Microsoft pakietu Office na iPada Microsoft wypuścił aplikację OneNote dla komputerów Mac, przynosząc kilka istotnych zmian w usłudze zarówno dla użytkowników telefonów komórkowych jak i komputerów stacjonarnych. Największą zmianą jest cena, ponieważ OneNote jest darmowy na wszystkich obsługiwanych platformach do użytku osobistego. Darmowa Aplikacja na komputery Mac zawiera także 7GB wolnego miejsca w przestrzeni OneDrive, które może być rozszerzone poprzez zapisanie się do usługi Office 365.

OneNote_Mac

Macowa wersja jest bardzo podobna do wersji Windows z zaledwie kilkoma subtelnymi różnicami wizualnymi. Obie wersje mają ten sam interfejs, wstążki i swobodną możliwość sporządzania notatek.

Wraz z Macową wersją aplikacji OneNote, Microsoft wydał również OneNote Clipper dodatek do przeglądarek Internet Explorer, Chrome, Firefox i Mac Safari, który pozwala użytkownikom na zapisywanie wycinków stron internetowych. Funkcja ta ma także przedłużenie w aplikacjach firm trzecich za pośrednictwem nowego interfejsu API w chmurze, który zapewnia programistom możliwość integracji wycinków OneNote do swoich aplikacji.

Inne nowe narzędzie w programie OneNote to Office Lens, który pozwala użytkownikom na zrobienie zdjęcia dokumentu i natychmiastowe zaimportowanie go do swoich notatek OneNote QuickNotes z rozpoznawaniem tekstu. Microsoft OneNote włącza także obsługę poczty e-mail, która zapewnia użytkownikom możliwość tworzenia nowych notatek za pomocą unikalnego onenote.com konta e-mail.

Microsoft OneNote dla Mac jest dostępny za darmo w Mac App Store. Chociaż wersja do użytku prywatnego jest bezpłatna to Microsoft wciąż oferuje płatną wersję biznesowe z funkcjami premium, takimi jak Outlook i wsparcie integracji SharePoint. Nowe aplikacje partnerskie z obsługą OneNote to m.in. Feedly, IFTTT, News360 i Weave.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx