poniedziałek, 27 maja

Apple Watch Series 9 będzie „w zasadzie niezmieniony” w porównaniu z obecnym modelem poza poprawą wydajności wynika z nowych informacji jakie pojawiły się na chińskim serwisie Weibo.

W poście udostępnionym przez użytkownika „Instant Digital” potwierdzono zasadniczo wcześniejsze doniesienia, że Apple Watch Series 9 będzie niewielką aktualizacją. Odświeżenie najwyraźniej skupi się na aktualizacji rdzeni w czipie serii S, zapewniając zauważalną poprawę wydajności, jednak reszta urządzenia będzie taka sama jak Apple Watch Series 8.

Procesory chipów S6, S7 i S8 w Apple Watch Series 6, Apple Watch Series 7, Apple Watch Series 8, drugiej generacji Apple Watch SE i Apple Watch Ultra są praktycznie identyczne. Chipy S6, S7 i S8 mają 32 GB pamięci i dwurdzeniowe procesory o identyfikatorze T8301. Czipy S6, S7 i S8 są oparte na chipie Apple A13 Bionic z linii iPhone’a 11 i są produkowane przy użyciu procesu 7 nm firmy TSMC. Apple przeszedł na proces 5 nm TSMC, zaczynając od czipu A14 Bionic w 2020 roku.

Według Marka Gurmana z Bloomberga układ S9 będzie oparty na układzie A15 Bionic. Nowy czip może przynieść znacznie lepszą wydajność i efektywność energetyczną, zwiększając szybkość uruchamiania aplikacji i potencjalnie poprawiając żywotność baterii. Oczekuje się, że oprócz Apple Watch Series 9 czip S9 będzie kluczową aktualizacją drugiej generacji Apple Watch Ultra, który ma się pojawić również w tym roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bartek
Bartek
9 miesięcy temu

Czekam.
To bedzie moj pierwszy AW.

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx