poniedziałek, 22 kwietnia

Apple ogłosił wyniki finansowe za trzeci kwartał fiskalny 2023 roku, który odpowiada drugiemu kwartałowi kalendarzowemu roku.

W kwartale Apple odnotował przychody w wysokości 81,8 mld dolarów i kwartalny zysk netto w wysokości 19,9 mld dolarów, czyli 1,26 dolara na rozwodnioną akcję, w porównaniu do przychodów w wysokości 83,0 mld dolarów i kwartalnego zysku netto w wysokości 19,4 mld dolarów, czyli 1,20 dolara na rozwodnioną akcję, w analogicznym kwartale ubiegłego roku .

Marża brutto za kwartał wyniosła 44,5 procent, w porównaniu do 43,3 procent w analogicznym kwartale ubiegłego roku. Apple zadeklarował również kwartalną wypłatę dywidendy w wysokości 0,24 dolara na akcję, płatną 17 sierpnia akcjonariuszom zarejestrowanym na dzień 14 sierpnia.

„Z radością możemy ogłosić, że w czerwcowym kwartale odnotowaliśmy najwyższe w historii przychody z usług, do czego przyczyniło się między innymi ponad miliard wykupionych subskrypcji. Ponadto dzięki solidnym wynikom sprzedaży iPhone’a nieustannie wzmacniamy naszą pozycję na rynkach wschodzących”, oświadczył Tim Cook, dyrektor generalny Apple. „Od edukacji po ekologię – stale wcielamy nasze wartości w życie i pozostajemy liderem innowacji. Dzięki temu wzbogacamy życie naszych klientów i zmieniamy świat na lepsze”.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł
8 miesięcy temu

Kukiz było trzymać twarz krótko

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx