środa, 24 lipca

Firma Eve, producent urządzeń do inteligentnego domu, wypuścił niedawno zupełnie nowe urządzenie o nazwie Eve Play. Eve Play to mały odbiornik z funkcją AirPlay 2, którego celem jest przesyłanie dźwięku na dowolny tradycyjny głośnik nawet ten pozbawiony tej funkcji.

Wygląd

Urządzenie trafiło niedawno w nasze ręce i miałem okazję przyjrzeć się mu nieco bliżej. Eve Play to niewielkie urządzenie nieco większe od Apple TV. Wykonane jest z niezwykłą precyzją i smakiem co zostało docenione poprzez przyznanie mu nagrody RedDot Design Awards zarówno za wygląd jak i prostotę funkcjonalności.

Eve Play

Z zewnątrz Eve Play wygląda zwodniczo bardzo prosto. Nie ma ekranu, przycisku włączania/wyłączania ani pilota. To proste urządzenie ma za zadania być jedynie łącznikiem do przesyłania strumieniowego z aluminiową ramką i błyszczącym czarnym wykończeniem na górze urządzenia. Nieco ciekawszy jest tył urządzenia gdzie znajdziemy mnóstwo portów. Oprócz portu zasilania dostępne jest optyczne wyjścia audio, wyjście koncentryczne i RCA. Dodatkowo znajdziemy również wejście Ethernet, które umożliwi najbardziej stabilną łączność internetową na której opiera się przesył muzyki.

Eve-Play

I to jest właśnie podstawową funkcją urządzenia. Wiele z Was ma w domu różnego rodzaju systemy dźwiękowe, w których na pewno znajdą się i takie nie posiadające jeszcze funkcji AirPlay umożliwiającej łatwy streaming muzyki puszczanej z iPhone’a czy Maca. I właśnie to zadanie ma wykonać Eve Play. Podłączając do niego czy to posiadaną wieżę hi-fi, soundbar, czy jakiekolwiek inny głośnik, będzie mógł on służyć jako źródło dźwięku odtwarzanego z iPhone’a i to w znacznie lepszej jakości jak przez połączenie Bluetooth.

Konfiguracja

Konfiguracja samego urządzenia jest banalnie prosta. Po wyjęciu z pudełka podłączamy go do zasilania. Do samego Eve Play podłączamy poprzez możliwe wyjścia nasz system audio, a cała reszta konfiguracji przebiega już w dedykowanej aplikacji Eve. Z poziomu aplikacji urządzenie Eve Play możemy dodać również do aplikacji Dom od Apple gdzie może możemy użyć go do tworzenia scen np. włączania muzyki o określonej godzinie czy wielu innych, bardziej zaawansowanych.

Eve-Play-konfiguracja

W związku z tym, że Eve Play obsługuje AirPlay 2, oznacza to, że można go używać w ramach konfiguracji audio typu multiroom. Posiadając w domu inne urządzenia wspierające AirPlay można je ze sobą połączyć. Mając przykładowo w kuchni HomePoda, głośnik Sonos w sypialni i Eve Play podłączone do zestawu hi-fi w salonie odtworzymy tę samą muzykę we wszystkich pokojach i co więcej, będzie to idealnie zsynchronizowane. Chociaż AirPlay 2 ma za zadanie automatycznie regulować opóźnienie między głośnikami, Eve umożliwia także ręczne ustawienie opóźnienia w aplikacji Eve. Eve używa przetwornika cyfrowo-analogowego firmy Texas Instruments, aby przekształcić dźwięk cyfrowy w analogowy sygnał audio. I działa to naprawdę bardzo dobrze.

Eve-Play-odtwarzanie

Podsumowanie

Komu zatem polecił bym to urządzenie? Eve Play na pewno ucieszy każdego posiadacza starszego sprzętu audio bez wsparcia AirPlay, którzy chcieliby w pełni wykorzystać na nim bezprzewodową prostotę strumieniowania muzyki z Apple Music czy Spotify wprost z iPhone’a. Dodatkowa możliwość korzystania z urządzenia w aplikacji Dom daje nam swobodę w tworzeniu automatyzacji z urządzeniem audio, które od dawna takiej opcji nie posiadało.

Urządzenie zaczyna być już dostępne narazie w sklepach internetowych w cenie 719 złotych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx