piątek, 29 września

Apple Watch Series 6 będzie wyposażony w ekran OLED, podobnie jak poprzednie modele, wynika z informacji podanych na Twitterze przez sprawdzone konto związane z przeciekami związanymi z produktami Apple. Wynika z tego, że firma nie jest jeszcze gotowa do użycia własnej technologii wyświetlania MicroLED w produktach konsumenckich.

Apple ma podobno tajny zakład produkcyjny w Santa Clara w Kalifornii, gdzie projektuje i produkuje próbki testowe wyświetlaczy wykorzystujących microLED, technologię, która będzie następcą OLED. Ekrany microLED mogą powodować, że urządzenia będą cieńsze, jaśniejsze i będą zużywać mniej energii.

Technologia nie powinna dotrzeć do iPhone’a przez kolejny rok, choć wcześniej pojawiły się przypadki, kiedy to nowa technologia ekranów trafiała najpierw do Apple Watch. Tak było w Apple Watch wydanych w 2014 roku, które to posiadały ekran OLED. Technologia została następnie migrowana do iPhone’a X trzy lata później.

Mówi się, że Apple testuje prototypowe modele Apple Watch z wyświetlaczami MicroLED już od 2017 roku, a plotki sugerowały, że zegarek z wyświetlaczem microLED może pojawić się już w tym roku.

Jednak Twitterowe konto @L0vetodream, którego krótkie informacje związane z Apple są poprzedzane słowami „we śnie”, dziś rano poinformowało, że seria 6 „będzie nadal [korzystać] z wyświetlacza JDI”.

W ciągu ostatnich kilku lat firma JDI Display dostarczała niektóre wyświetlacze OLED do Apple Watch, a Apple stopniowo zwiększał swój udział w zamówieniach od tego producenta, który niedawno został opłacony inwestycją Apple w wysokości 200 milionów dolarów w celu umożliwienia większej produkcji wyświetlaczy OLED dla iPhone’ów.

Mówi się, że modele Apple Watch‌ Serii 6, które są przygotowywane na premierę jesienią 2020 roku zaoferują wyższą wydajność, lepszą wodoodporność i lepszą transmisję bezprzewodową w celu zwiększenia prędkości Wi-Fi i sieci komórkowej.

Zgodnie z kodem znalezionym w przeciekach iOS 14, Apple pracuje nad funkcjami watchOS 7 i Apple Watch Serii 6, które pozwolą zegarkowi wykryć poziom tlenu we krwi i atak paniki. Apple może również dodać do Apple Watch nową aplikację fitness i aplikację do monitorowania snu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx