piątek, 9 grudnia

Według Jona Prossera, który był ostatnio gościem podestu Geared Up, najnowszy zegarek Apple Watch i watchOS 7 skupi się na nowych możliwościach zdrowia psychicznego. Wzmianka o nowych funkcjach Apple Watch pojawia się pod koniec podcastu.

Według plotek, następna generacja ‌Apple Watch‌, ‌Apple Watch‌ Series 6, ma posiadać czujnik tlenu we krwi, który zdaniem Prossera Apple wykorzysta do nowych funkcji związanych ze zdrowiem psychicznym, takie jak wykrywanie ataków paniki.

Prosser mówi, że choć ma nadzieję, że funkcja zostanie wydana w tym roku, „może pojawić się w przyszłym roku”. Mówi także, że ma nadzieję na zaprezentowanie jej podczas WWDC, ale jeśli nowa funkcja opiera się na czujniku tlenu we krwi w niewydanej wersji Apple Watch, to prawdopodobnie Apple nie ujawni jej aż do jesieni, kiedy zaprezentuje nowe modele Apple Watch.

Istnieje jednak możliwość, że zostanie ona ujawniona podczas WWDC, jeśli starsze modele Apple Watch mają ukrytą zdolność wykrywania poziomu tlenu we krwi, co nie jest w tej chwili jasne, lub jeśli funkcja ta nie będzie związana z monitorowaniem tlenu we krwi.

Plotki o wykrywaniu ataków paniki po raz pierwszy ujawnił kanał EverythingApplePro w kwietniu, który powiedział, że Apple Watch będzie również w stanie określić, kiedy użytkownik doświadcza wysokiego poziomu stresu. Weinbach i EverythingApplePro nie sugerowali jednak, że funkcja będzie polegać na monitorowaniu tlenu we krwi i powiedzieli, że będzie ona dostępna w Watch Apple z serii 4 lub nowszej.

W przeciekach wersji iOS 14 znaleziono funkcje monitorowania tlenu we krwi dla przyszłej wersji Apple Watch. Monitorowanie poziomu tlenu we krwi jest ważną funkcją, ponieważ spadek poziomu tlenu we krwi może sugerować poważny problem z oddychaniem lub sercem, który wymaga natychmiastowej pomocy medycznej.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx