środa, 24 lipca

Podczas dzisiejszej konferencji Apple zaprezentował kolejną generację zegarka Apple Watch Series 8, który ma ten sam wygląd jak poprzednia Seria 7 z większym wyświetlaczem, ale z nowym czujnikiem temperatury ciała.

Seria 8 ma taki sam wygląd jak seria 7 i wizualnie wygląda identycznie. Seria 8 zawiera jednak zupełnie nowy czujnik temperatury ciała, z naciskiem na zdrowie kobiet. Nowy czujnik w serii 8 odczytuje temperaturę nadgarstka co 5 sekund w nocy, wykrywając zmiany temperatury podstawowej i ostrzegając użytkownika za pośrednictwem aplikacji Zdrowie. Czujnik temperatury ciała umożliwia retrospektywne oszacowanie owulacji i oszacowanie odchylenia cyklu.

Według Apple nowy czujnik dołącza do standardowego czujnika tętna i EKG, aby zaoferować użytkownikom kompleksowy zestaw funkcji zdrowotnych.

Nowa seria 8 to również nowa funkcja wykrywania wypadków samochodowych, która umożliwia automatyczne łączenie się ze służbami ratunkowymi, zapewnianiając im dokładną lokalizację oraz powiadamiając kontakty alarmowe w niefortunnym przypadku poważnego wypadku samochodowego. Aby to umożliwić, seria 8 została wyposażona w nowy 3-osiowy żyroskop i akcelerometr o dużej sile g, który mierzy do 256g, próbkując 4 razy szybciej (3000 razy na sekundę).

Apple Watch Series 8 zawiera nowe znaczące ulepszenia w zakresie żywotności baterii, a Apple obiecuje ten sam 18-godzinny czas pracy na baterii, co poprzednie modele. Aby wydłużyć żywotność baterii, seria 4 i nowsze będą zawierać nowy tryb niskiego zużycia energii, który ogranicza niektóre funkcje, takie jak zawsze włączony wyświetlacz i wykrywanie treningu. Po włączeniu trybu niskiego zużycia energii użytkownicy mogą wydłużyć żywotność baterii zegarka Apple Watch nawet o 36 godzin.

Apple Watch Series 8 jest dostępny w przedsprzedaży od dziś a do oficjalnej sprzedaży trafi w piątek, 16 września. Seria 8 zaczyna się od 2399 złotych za model GPS i 2999 złotych za model komórkowy. Zegarek jest dostępny w wersji kolorze północy, księżycowej poświaty, srebrnym i czerwonym Product(Red). W przypadku stali nierdzewnej będzie dostępny w kolorze srebrnym, złotym i grafitowym.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx