poniedziałek, 27 maja

Apple dominuje na liście „Najbardziej podziwianych firm świata” magazynu Fortune w 2021 roku zajmując już po raz czternasty z rzędu pierwsze miejsce.

Technologia i rozrywka zajęły cztery pierwsze miejsca w rankingu. Na drugim miejscu uplasował się Amazon, trzecim Microsoft, a na czwartym Disney.

Do pierwszej dziesiątki powrócił Netflix zajmując dziewiąte miejsce, a Walmart i Target zajęły najwyższe pozycje od 2011 i 2008 roku. Nvidia i PayPal również po raz pierwszy zajęły miejsce w pierwszej pięćdziesiątce.

50 firm wybranych do rankingu Fortune 2021 zostało zawężonych z początkowej listy 1000 największych firm w USA uszeregowanych według przychodów i 500 firm spoza USA z bazy danych Fortune Global 500 o przychodach co najmniej 10 miliardów dolarów.

Firma konsultingowa Korn Ferry poprosiła następnie kierownictwo, dyrektorów i analityków o ocenę firm z ich własnej branży na podstawie dziewięciu kryteriów, od wartości inwestycyjnej, jakości zarządzania i produktów po odpowiedzialność społeczną i zdolność do przyciągania talentów, a następnie wybrali dziesięć firm, które podziwiali.

Po roku, w którym ludzkość bardziej niż kiedykolwiek opierała się na gigantach technologicznych – aby łączyć się, bawić, a nawet karmić nas w czasie izolacji – dobrze, że Apple, Amazon i Microsoft zajmują trzy pierwsze miejsca w rankingu reputacji korporacyjnej magazynu Fortune. Apple, czołowy dostawca technologii osobistych, zajmuje czołowe miejsce 14 rok z rzędu, w oparciu o naszą ankietę przeprowadzoną wśród około 3800 dyrektorów korporacyjnych, dyrektorów i analityków.

Chociaż wynik nie wskazuje na wyniki finansowe, lista zapewnia interesujący wgląd w to, jak niektóre z najbardziej znanych firm na świecie są postrzegane względem siebie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx