niedziela, 24 września

Według firmy Axios, Apple usunął dziś z App Store wszystkie aplikacje związane z wapowaniem wkrótce po tym, jak Centrum Zapobiegania i Zwalczania Chorób zgłosiło 2172 przypadków obrażeń płuc związanych z e-papierosami lub produktami do wapowania.

W oświadczeniu wydanym dla Axios Apple powiedział, że zgadza się z opiniami ekspertów, że wapowanie jest „kryzysem zdrowia publicznego” i „epidemią młodzieży”:

Staramy się, aby App Store było zaufanym miejscem dla klientów, zwłaszcza młodzieży, do pobierania aplikacji. Stale oceniamy aplikacje i konsultujemy najnowsze dowody, aby określić zagrożenia dla zdrowia i samopoczucia użytkowników.

Niedawno eksperci, od CDC po American Heart Association, przypisywali różne obrażenia płuc i ofiary śmiertelne e-papierosom i produktom do wapowania, posuwając się do nazwania rozprzestrzeniania się tych urządzeń kryzysem zdrowia publicznego i epidemią wśród młodzieży.

Zgadzamy się z tym i zaktualizowaliśmy nasze wytyczne dotyczące App Store, aby odzwierciedlić, że aplikacje zachęcające lub ułatwiające korzystanie z tych produktów są niedozwolone. Na dzień dzisiejszy te aplikacje nie są już dostępne do pobrania.

Apple zrobił już krok w tym kierunku w czerwcu, kiedy zaktualizował swoje wytyczne dotyczące App Store, aby wskazać, że aplikacje zachęcające do konsumpcji produktów do wapowania nie są dozwolone w App Store.

Aplikacje związane z wapowaniem, które zostały już zainstalowane na urządzeniach z iOS, będą nadal działać.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx