sobota, 20 lipca

Agencja Reuters podała, że komisja parlamentarna w Niemczech przyjęła w środę poprawkę do ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy, która zmusiłaby Apple do otwarcia chipa NFC w iPhone’ach dla konkurencyjnych dostawców płatności mobilnych. Raport twierdzi, że ustawa wejdzie w życie na początku przyszłego roku.

W oświadczeniu dla Reutera, Apple powiedział, że jest „zaskoczony” nagłą decyzją i wyraził obawy dotyczące bezpieczeństwa.

„Jesteśmy zaskoczeni, jak nagle wprowadzono te przepisy” – powiedział rzecznik Apple. „Obawiamy się, że projekt ustawy może być szkodliwy dla użytkownika, ochrony danych i bezpieczeństwa informacji finansowych”.

Jak zauważyła niemiecka strona finansowa Finanz-Szene, wydaje się jednak, że istnieje dyrektywa, która może pozwolić Apple na blokowanie układu NFC. W szczególności wydaje się, że Apple mógłby argumentować, że otwarcie układu NFC zagroziłoby bezpieczeństwu jego klientów.

Na początku tego miesiąca komisarz ds. Konkurencji w Unii Europejskiej, Margrethe Vestager, przyznała, że jej departament otrzymał „wiele obaw” dotyczących Apple Pay i potencjalnych problemów antykonkurencyjnych. Duże banki w Australii w ostatnich latach starały się również uzyskać otwarty dostęp do układu NFC w iPhonie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx