wtorek, 27 lutego

Z nieokreślonych jeszcze przyczyn Apple zamknął swoją stronę umożliwiającą sprawdzenie statusu blokady aktywacyjnej iCloud. Strona dawała użytkownikom narzędzie, które po wpisaniu numeru seryjnego lub numeru IMEI telefonu iPhone, iPada lub iPoda touch, dawało informacje czy urządzenie jest zabezpieczone blokadą, dzięki czemu kupujący mógł uniknąć zakupu urządzenia zablokowanego przez innego użytkownika.

Użytkownik kupujący używanego iPhone’a czy to w przez różnego rodzaju serwisy aukcyjne czy ogłoszeniowe, był w stanie domagać się numeru seryjnego urządzenia i użyć narzędzia Apple dla sprawdzenia, czy blokada aktywacji została wyłączona. Jeśli urządzenie nadal było zablokowane a sprzedawca nie chciał podać numeru seryjnego, to istniało duże prawdopodobieństwo, że był to telefon najprawdopodobniej zgubiony lub skradziony.

Strona iCloud gdzie narzędzie było dostępne pokazuje informację, że znalezienie jej nie było możliwe. Apple nie wyjaśnił, dlaczego usunięto stronę. Firma nie odpowiedziała na prośbę o komentarz w tej sprawie.

Blokada Aktywacja, włączany automatycznie po włączeniu Find My iPhone, ma na celu uniemożliwienie innym osobom korzystanie z iPhone’a, iPada, iPoda touch lub Apple Watch jeśli jest zgubione czy skradzione. Urządzenie z włączoną blokadą aktywacji wymaga podania Apple ID i hasła właściciela zanim będzie mogło być użyte przez innego użytkownika, nawet jeśli zostanie całkowicie wymazane lub reaktywowane.

Blokada aktywacyjna została wprowadzona wraz z iOS 7. Narzędzie do sprawdzania stanu blokady aktywacji urządzenia było dostępne od października 2014 r.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
PioterMD
PioterMD
6 lat temu

Najprawdopodobniej w związku z programem wymiany wadliwych iPhonów w związku z baterią. Ludzie dowiadywali się, że dostają refurba i robili aferę

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx