piątek, 19 lipca

Od kilku miesięcy, a dokładnie momentu gdy na rynek trafił iPhone 7 niektórzy abonenci sieci Orange i posiadacze tych nowych iPhone’ów narzekają na problemy z smsmami. Na forum operatora powstał nawet specjalny wątek dedykowany tej tematyce ale pomimo kilku już aktualizacji systemu iOS nie wygląda na to, że problem został rozwiązany.

Wygląda na to, że problem nie dotyczy konkretnego modelu iPhone’a 7 bo zarówno modele „zwykłe” jak i modele Plus doświadczają tego problemu. Oczywiście problem nie pojawia się u wszystkich. Sam jestem posiadaczem „siódemki” i jestem w sieci Orange ale do tej pory nie zauważyłem u siebie tego problemu. Z doniesień użytkowników widać, że problem nasilił się po aktualizacji do iOS 10.2.1.

Jak można wyczytać na forach, początkowo problemem obarczano system Apple, ale wygląda jednak na to że sprawa leży po stronie operatora. Chociaż i co do tego niektórzy mają wątpliwości. Jedna z teorii mówi, że problemem leży w telefonach zakupionych bezpośrednio od operatora. Ile w tym wszystkim prawdy trudno powiedzieć. Nie mniej problem wciąż istnieje i dla niektórych użytkowników jest naprawdę uciążliwy.

Doradcy Orange podpowiadali różne sposoby na jego rozwiązanie. Pomóc podobno miało przełożenie karty SIM do innego telefonu (nie iPhone’a) i ponowne włożenie do iPhone’a. Niektórym osobom na trochę faktycznie to pomogło ale problem z czasem powracał. Jednym z rozwiązań miała być również zmiana trybu sieci czy wykasowanie ustawień sieciowych.

Orange podobno współpracuje z Apple nad rozwiązaniem problemu jednak kiedy ostatecznie uda się go rozwiązać tego nie wiadomo. A jak ta sytuacja wygląda u Was? Macie problem? Macie jakieś złote rady dla innych?

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pepe
Pepe
7 lat temu

Mam iPhone 7 w Orange. 128gb. Wszystko gra u mnie

Adam
Adam
7 lat temu

Problem występuje , ale do teraz myślałem ze tylko ja mam coś nie tak. Wiadomości wysłane na mój numer przychodzą z kilkudniowym opóźnieniem i tak samo z wysyłaniem , dochodzi np tydzień później.

Mariusz Piaścik
Mariusz Piaścik
7 lat temu

to musi być faktycznie problem, skoro w taj krótkim tekście słowo „problem” występuje aż 11 razy

Oo OO
Oo OO
7 lat temu

Witam, ja tez walcze z tym problemem od czasu do czasu smsy od ludzi ktorzy maja orange zwisaja i wisza z 24h chyba ze wsadze karte sim do mojego iphona SE i po chwili smsy dochodza wszystkie naraz. Prawdopodobnie problem jest przez slaby zasiek operatora i nowy modem LTE w iphonie 7 i 7 plus. Na jakis czas pomaga odswierzenie systemu bez kopi zapasowej.

Adam
Adam
7 lat temu

Mam iPhone 7 i kartę w sieci plus, moja dziewczyna ma w playu. Również nie dostajemy połowy smsów od siebie :/ Tylko z nią mam taki problem.

5
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx