poniedziałek, 4 marca

Aby zachować zgodność z unijną ustawą o rynkach cyfrowych, Apple wprowadził nowy formularz, który umożliwia twórcom aplikacji na iOS dystrybuowanych w UE żądanie dodatkowej interoperacyjności ze sprzętem i funkcjami oprogramowania iPhone’a.

Apple oferuje już programistom ponad 250 000 interfejsów API, umożliwiając im dostęp do funkcji i struktur iPhone’a, takich jak kamery, mikrofony, Bluetooth, HealthKit, SiriKit i wiele innych. Teraz programiści mogą poprosić o dostęp do dodatkowych funkcji i technologii iPhone’a do wykorzystania w ich aplikacjach w UE, według własnego uznania.

Apple twierdzi, że będzie oceniać wnioski dotyczące interoperacyjności indywidualnie dla każdego przypadku i w razie potrzeby udostępni dodatkowe interfejsy API w przyszłych wersjach iOS. Apple twierdzi, że żądania muszą być technicznie wykonalne i zgodne z ustawą o rynkach cyfrowych.

Nie jest jasne, ile z tych żądań Apple zatwierdzi, jeśli w ogóle.

Apple już udostępnia czip NFC w iPhone’ach aplikacjom płatniczym i portfelom innych firm w UE, a także w Islandii, Liechtensteinie i Norwegii, co zapewni użytkownikom alternatywę dla Apple Pay i Apple Wallet. Zmiana ta została wprowadzona wraz z iOS 17.4, który jest już dostępny w wersji beta i zostanie wydany w marcu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx