niedziela, 21 lipca

Apple udostępnił dziś publicznym testerom pierwsze wersje beta aktualizacji iOS 17.3 i iPadOS 17.3, umożliwiając osobom niebędącym deweloperami przetestowanie oprogramowania przed jego wydaniem. Publiczne wersje beta iOS 17.3 i iPadOS 17.3 pojawiają się dwa dni po udostępnieniu przez Apple tych wersji beta dla deweloperów.

Publiczni testerzy mogą pobrać wersję beta, otwierając aplikację Ustawienia, przechodząc do sekcji Uaktualenienia, wybierając opcję „Uaktualnienia beta” i przełączając na publiczną wersję beta systemu iOS 17 lub iPadOS 17. Wymagana jest rejestracja w witrynie testów beta firmy Apple.

iOS 17.3 zawiera nową funkcję „Ochrona skradzionego urządzenia”, która zapewnia dodatkową warstwę zabezpieczeń na wypadek kradzieży iPhone’a i uzyskania przez złodzieja hasła. Po włączeniu tej opcji wymagane jest uwierzytelnianie za pomocą Face ID lub Touch ID, aby przeglądać hasła pęku kluczy iCloud, wyłączyć tryb Utracony, usunąć zawartość iPhone’a, korzystać z zapisanych metod płatności w przeglądarce Safari i nie tylko. W przypadku niepowodzenia identyfikacji przez „Face ID” lub „Touch ID” nie ma możliwości wprowadzenia hasła.

Niektóre czynności, takie jak zmiana hasła Apple ID, aktualizacja hasła urządzenia, wyłączenie Znajdź i usunięcie Face ID wymagają uwierzytelnienia, a także godzinnego opóźnienia bezpieczeństwa.

Aktualizacja dodaje także wspólne playlisty w Apple Music — funkcję, która pozwala subskrybentom Apple Music tworzyć playlisty ze znajomymi, członkami rodziny i innymi osobami, które podzielają ich gusta muzyczne. Dowolną playlistę można przekształcić we wspólną playlistę, dotykając ikony w kształcie osoby i udostępniając link.

Oficjalna premiera iOS 17.3 i iPadOS 17.3 nastąpi prawdopodobnie w styczniu 2024.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx