środa, 21 lutego

Pierwsza wersja beta systemu iOS 17.3 udostępniona dziś publicznym beta testerom zawiera nową funkcję „Ochrona skradzionego urządzenia”, która ma na celu dodanie dodatkowej warstwy zabezpieczeń na wypadek, gdyby ktoś ukradł Waszego iPhone’a i uzyskał hasło do urządzenia.

Gdy włączona jest Ochrona skradzionego urządzenia, do wykonywania dodatkowych działań wymagane jest uwierzytelnianie za pomocą Face ID lub Touch ID. Bez tego etapu nie złodziej nie będzie mógł przeglądać haseł lub kluczy przechowywanych w pęku kluczy iCloud, wyłączyć trybu utraconego, usunąć całej zawartości i ustawień, korzystać z płatności metodami zapisanymi w przeglądarce Safari i nie tylko. Nie jest również dostępna funkcja przywracania hasła w przypadku, gdy użytkownik nie jest w stanie dokończyć uwierzytelniania za pomocą funkcji Face ID lub Touch ID.

W przypadku szczególnie wrażliwych działań, w tym zmiany hasła do konta Apple ID powiązanego z iPhonem, funkcja ta dodaje opóźnienie bezpieczeństwa oprócz uwierzytelniania biometrycznego. W takich przypadkach użytkownik musi uwierzytelnić się za pomocą Face ID lub Touch ID, odczekać godzinę i ponownie uwierzytelnić się za pomocą Face ID lub Touch ID. Apple twierdzi jednak, że nie będzie żadnych opóźnień, gdy iPhone znajdzie się w znanych miejscach, na przykład w domu lub pracy.

Funkcję można będzie włączyć wchodząc w Ustawienia i dalej w Face ID i kod gdzie najdziemy podmenu „Ochrona skradzionego urządzenia”. Użytkownicy iPhone’a, którzy zaktualizują system do wersji beta systemu iOS 17.3, zostaną poproszeni o przetestowanie podglądu tej funkcji po instalacji, ale Apple twierdzi, że ten ekran nie będzie wyświetlany użytkownikom, którzy zainstalują publiczną wersję systemu iOS 17.3, która pojawi się później.

Działania, które będą wymagały uwierzytelniania poprzez Face ID lub Touch ID po włączeniu tej funkcji:

 • Wyświetlanie/używanie haseł lub kluczy zapisanych w pęku kluczy iCloud
 • Wyłączanie trybu utraconego
 • Usuwanie całej zawartości i ustawień
 • Podejmowanie określonych działań w aplikacji Portfel
 • Korzystanie z metod płatności zapisanych w przeglądarce Safari
 • Używanie iPhone’a do konfigurowania nowego urządzenia

Działania, które będą wymagały uwierzytelnienia za pomocą funkcji Face ID lub Touch ID i będą miały godzinne opóźnienie bezpieczeństwa po włączeniu tej funkcji:

 • Zmiana hasła Apple ID
 • Aktualizowanie wybranych ustawień zabezpieczeń konta Apple ID, w tym dodawanie lub usuwanie zaufanego urządzenia, zaufanego numeru telefonu, klucza odzyskiwania lub kontaktu ds. odzyskiwania
 • Zmiana hasła do iPhone’a
 • Dodawanie lub usuwanie Face ID lub Touch ID
 • Wyłączanie funkcji Znajdź
 • Wyłączanie Ochrony skradzionego urządzenia

Apple poinformował, że z czasem planuje udostępniać dodatkową dokumentację dotyczącą ochrony skradzionego urządzenia, aby wyjaśnić, jak działa ta funkcja. Opcja będzie dostępna we wszystkich modelach iPhone’a kompatybilnych z iOS 17.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx