wtorek, 18 czerwca

Apple udostępnił dziś swoim publicznym testerom beta trzecią wersję beta nadchodzących aktualizacji iOS 14 i iPadOS 14, dwa tygodnie po udostępnieniu drugiej wersji beta i ponad miesiąc po zaprezentowaniu nowego oprogramowania podczas otwarcia WWDC.

Zarejestrowani beta testerzy mogą pobrać obie wersje beta bezprzewodowo mając zainstalowany odpowiedni profil testera.

iOS 14 wprowadza zmiany na ekranie głównym, w tym obsługę widżetów. Widżety można teraz umieszczać tuż obok aplikacji, a wprowadzając widżety Apple stworzył również swoje widżety z domyślnych aplikacji i umożliwia ich dostosowywanie w trzech rozmiarach.

Widżety można umieścić w dowolnym miejscu na dowolnej stronie aplikacji. Wraz z widżetami Apple wprowadził bibliotekę aplikacji, która jest interfejsem wyświetlającym wszystkie aplikacje na telefonie iPhone zarówno w inteligentnych folderach, które są tworzone automatycznie jak i na liście alfabetycznej.

Dzięki bibliotece aplikacji, która zapewnia dostęp do wszystkich aplikacji, istnieje teraz możliwość ukrycia całych stron aplikacji na iPhonie, dzięki czemu można uniknąć bałaganu na ekranie głównym.

Firma Apple pracowała nad tym, aby interfejs iPhone’a był bardziej kompaktowy, a przychodzące połączenia telefoniczne i żądania Siri nie zajmują już całego ekranu i są zamiast tego prezentowane w stylu banera.

Dostępny jest również tryb Obraz w obrazie do oglądania filmów lub używania FaceTime podczas robienia czegoś innego w tym samym czasie na iPhonie. Aplikacja Wiadomości ma nowe funkcje koncentrujące się na rozmowach grupowych, takich jak przypięte rozmowy, wzmianki i odpowiedzi w tekście.

W miarę upływu okresu testów beta zmiany stają się coraz mniejsze i mniej zauważalne, ale w trzeciej wersji beta wciąż pojawiają się godne uwagi nowe funkcje, które opiszemy poniżej.

  • Widżet Apple TV – w trzeciej wersji beta dostępny jest nowy widżet Apple TV
  • Ulepszenia wyszukiwania – Podczas wyszukiwania treści lub zapytań w aplikacjach, jak zauważył Federico Vittici najpopularniejsze wyniki są teraz wyświetlane pod sugestiami w sieci. Wyszukiwanie wyświetla aplikacje, wiedzę Siri, sugestie ‌Siri‌, wiadomości i nie tylko, z opcją uzyskania większej liczby wyników. Wyszukiwanie w aplikacjach pozostaje dostępne u dołu interfejsu.

  • 3D Touch – 3D Touch, który był niedostępny w ostatniej wersji beta, znów działa na kompatybilnych urządzeniach.
  • Exposure Notification API – API ‌Exposure Notification zostało dodane do tej wersji beta, więc użytkownicy iOS 14 mogą w naszym kraju znów korzystać z aplikacji ProteGO Safe, która używa ‌Exposure Notification‌.
Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx