sobota, 25 maja

Apple udostępniła dziś trzecią wersję beta nowych aktualizacji iOS 14.5 i iPadOS 14.5 publicznym beta testerom. Nowe wersje beta pojawią się dwa tygodnie po wydaniu drugiej wersji beta i zaledwie dzień po tym, jak Apple dostarczył tą wersję deweloperom.

Publiczni beta testerzy, którzy zarejestrowali się w programie testów beta firmy Apple, mogą pobrać aktualizacje iOS i iPadOS‌ 14.5 bezprzewodowo po zainstalowaniu odpowiedniego certyfikatu z witryny Public Beta na urządzeniu z systemem iOS.

iOS 14.5 dodaje nową funkcję, która umożliwia odblokowanie iPhone’a za pomocą zegarka Apple Watch, podczas noszenia maseczki co eliminuje konieczność używania hasła w celu uzyskania dostępu do ‌iPhone’a‌ z funkcją Face ID. Korzystanie z tej funkcji wymaga zarówno systemu iOS 14.5, jak i systemu watchOS 7.4 i jest opcjonalne. Można go aktywować w aplikacji Ustawienia w obszarze Face ID i kod.

Jak zauważa Emojipedia, iOS 14.5 wprowadza kilka nowych emotikon, w tym płonące serce, wydychającą twarz, twarz ze spiralnymi oczami, twarz w chmurach, a także różne opcje twarzy z brodami. Istnieją również nowe emotikony dla par, które mają nowe mieszanki odcieni skóry. Zaktualizowana została emotka słuchawek, aby przypominały one AirPods Max, a nie zwykłe słuchawki.

iOS i iPadOS 14.5 dodają nową funkcję wyboru domyślnej usługi strumieniowego przesyłania muzyki do użytku z ‌Siri‌. Jeśli na przykład wolicie Spotify od Apple Music, możecie teraz wybrać Spotify jako domyślną aplikację do używania z ‌Siri‌, a wszystkie żądania odtwarzania utworów przez ‌Siri‌ będą przechodzić przez Spotify bez konieczności dodawania „on Spotify” na końcu żądań ‌Siri‌.

W iPadzie 8. generacji, iPadzie Air 4. generacji, 11-calowym iPadzie Pro 2. generacji oraz 12,9-calowym iPadzie Pro 4. generacji firma Apple dodała nową funkcję prywatności, która ma na celu wyciszenie wbudowanego mikrofonu zawsze, gdy etui Smart Folio jest zamknięte.

Uniemożliwi to aplikacjom dostęp do mikrofonu, gdy tablet nie jest używany, a funkcja działa również z innymi inteligentnymi obudowami MFi. Firma Apple po raz pierwszy wprowadziła tę funkcję w modelach iPada Pro z 2020 roku i rozszerza ją na dodatkowe modele.

W Apple Music dostępne są nowe gesty slajdów służące do dodawania utworu do kolejki Teraz odtwarzane lub dodawania go do biblioteki Apple Music. Po długim naciśnięciu utworu dostępne są również nowe opcje „Odtwórz ostatni” i „Pokaż album”. W bibliotece przycisk pobierania został zastąpiony trzema kropkami, które można kliknąć, aby uzyskać dostęp do całej gamy opcji dla utworu. Czynności są takie same, jak czynności dostępne po długim naciśnięciu tytułu utworu w dowolnym miejscu aplikacji Muzyka.

Apple poprawił też wygląd etykiet prywatności App Store, aby ułatwić ich rozróżnianie w trybie ciemnym.

IOS 14.5 wspiera także zgodność z iPhonem i iPadem najnowszych kontrolerów PlayStation 5 DualSense i Xbox Series X.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mako
Mako
3 lat temu

A Apple TV 14,5 tez jest?

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx