środa, 22 maja

Apple udostępnił dziś trzecie publiczne bety nadchodzących aktualizacji iOS 17.5 i iPadOS 17.5. Dzięki temu osoby nie będące deweloperami mogą przetestować oprogramowanie przed jego oficjalną premierą. Trzecia publiczna beta iOS 17.5 i iPadOS 17.5 pojawia się tydzień po udostępnieniu drugiej wersji beta.

Publiczni testerzy mogą pobrać betę, otwierając aplikację Ustawienia, przechodząc do sekcji Uaktualnienia, dalej w opcję „Aktualizacje beta” i włączając iOS 17 lub iPadOS 17 Public Beta. Konieczne jest również wcześniejsze zarejestrowanie się na stronie publicznych testów beta Apple.

Aktualizacja iOS 17.5 nie wprowadza dużej ilości nowych funkcji dla użytkowników, skupiając się głównie na zmianach w Unii Europejskiej. Twórcy aplikacji w UE mogą teraz dodawać swoje aplikacje na iPhone’a do swoich witryn internetowych, tak aby użytkownicy mogli je pobierać bezpośrednio ze strony bez konieczności korzystania z App Store.

Aby udostępnić aplikację do pobrania z witryny internetowej w Unii Europejskiej, twórcy muszą spełnić określone kryteria.  Należą do nich:

  • Bycie członkiem Apple Developer Program przez dwa lub więcej ciągłych lat.
  • Posiadanie aplikacji z co najmniej milionem pierwszych instalacji na iOS w Unii Europejskiej w poprzednim roku.

Inne wymagania obejmują poddanie się procesowi notarialnemu Apple i opublikowanie przejrzystych zasad dotyczących gromadzenia danych. Ta funkcja jest ograniczona do Unii Europejskiej ze względu na Ustawę o rynkach cyfrowych.

iOS 17.5 i iPadOS 17.5 zawierają również aktualizacje dotyczące zarządzania urządzeniami mobilnymi (MDM), a zmiany w kodzie sugerują, że funkcja Kondycja Baterii może trafić także do nowych iPadów, a Apple wkrótce doda alerty dla lokalizatorów przedmiotów innych firm.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx