czwartek, 18 lipca

Apple udostępnił nocą publicznym beta testerom trzecią wersję beta nadchodzących aktualizacji iOS 14.3 i iPadOS 14.3, dwa tygodnie po wydaniu drugiej wersji beta i miesiąc po premierze iOS i iPadOS 14.2.

Publiczni beta testerzy, którzy zarejestrowali się w programie testów beta firmy Apple, mogą pobrać aktualizacje iOS i iPadOS‌ 14.3 bezprzewodowo mając zainstalowany odpowiedni profil z witryny Public Beta.

iOS 14.3 wprowadza obsługę formatu ProRAW, ogłoszoną przez Apple podczas premiery iPhone’a 12, w iPhone’ie 12 Pro i 12 Pro Max. ProRAW pozwala tym, którzy wolą robić zdjęcia w formacie RAW, korzystać z danych firmy Apple dotyczących potoku obrazu, takich jak redukcja szumów i korekta ekspozycji wielu klatek, przy jednoczesnym korzystaniu z formatu RAW.

Funkcję ProRAW można włączyć wchodząc w Aparat w aplikacji Ustawienia. Po włączeniu w prawym górnym rogu aplikacji aparatu znajduje się przełącznik RAW, który można dotknąć, aby go wyłączyć lub włączyć. Zdjęcia zrobione za pomocą ProRAW mają rozmiar 25 MB.

iOS 14.3 zawiera ikonę, która pozornie odsłania wygląd nowych słuchawek AirPods Studio. Zawiera również kod obsługujący narzędzia do śledzenia przedmiotów innych firm w aplikacji Lokalizator. Apple wspomniał o tej funkcji w czerwcu, kiedy zaprezentował iOS 14 i wydaje się, że wkrótce możemy zobaczyć urządzenia innych firm, które można śledzić za pomocą aplikacji Lokalizator.

Kod w iOS 14.3 potwierdza nową funkcję Cardio Fitness dla Apple Watch. „Apple Watch ma dostęp do informacji o wydolności kardio, która jest dobrym wskaźnikiem ogólnego stanu zdrowia. Aby umożliwić szacowanie danych poza treningiem, włącz Wykrywanie nadgarstka”. Poziomy sprawności cardio są dostępne dla użytkowników w wieku 20 lat i starszych i są szacowane według wieku. Apple wyśle powiadomienia Cardio Fitness z Apple Watch na iPhone’a.

Aplikacja Zdrowie zyskała nową sekcję dotyczącą ciąży.

Od teraz będzie można również ustawić jako domyślną wyszukiwarkę Ecosia jako alternatywę dla Google, Yahoo, Bing i DuckDuckGo. Korzystnie z Ecosii umożliwia użytkownikom finansowanie sadzenia nowych drzew.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx