czwartek, 18 kwietnia

Według danych udostępnionych dziś przez firmę badawczą IDC, sprzedaż Apple Watch wyniosła łącznie 11,8 miliona sztuk w trzecim kwartale 2020 roku, co jest prawie 75% więcej w porównaniu z 6,8 milionami sztuk w trzecim kwartale 2019 roku.

11,8 miliona sztuk wydaje się być nowym kwartalnym rekordem Apple Watch, ponieważ Statista pokazuje, że dostawy tego urządzenia nigdy nie przekroczyły 9,2 miliona w żadnym poprzednim kwartale, na podstawie danych z firmy badawczej Strategy Analytics. Trzeci kwartał 2020 obejmował wprowadzenie na rynek nowego modelu Apple Watch Series 6 i średniej klasy Apple Watch SE, a pozostawiony Apple Watch Series 3 jest dostępny dla tych, którzy dysponują mniejszym budżetem.

Warto zauważyć, że Apple nie ujawnia sprzedaży Apple Watch w swoich raportach o zyskach, więc wszelkie dane z firm badawczych są szacunkowe. To powiedziawszy, kategoria urządzeń do noszenia Apple przyniosła w zeszłym kwartale rekordowe 7,9 miliarda dolarów przychodów, a biorąc pod uwagę, że segment ten obejmuje produkty takie jak Apple Watch i AirPods, istnieją dowody sugerujące, że Apple Watch sprzedawał się całkiem nieźle w ostatnim czasie.

IDC szacuje, że Apple Watch miał w zeszłym kwartale 21,6% udziału w rynku wśród urządzeń noszonych na nadgarstku sprzedawanych na całym świecie zajmując drugie miejsce za szacowanym udziałem Xiaomi na poziomie 24,5%, ale obejmuje to wszystko, od wysokiej klasy smartwatchów po podstawowe urządzenia do monitorowania sprawności, takie jak Xiaomi Mi Band który kosztuje poniżej 50 dolarów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx