sobota, 25 maja

Rok 2020 zbliża się do końca w związku z czym Apple udostępnia listę najlepszych podcastów, najlepszych aplikacji App Store, a teraz Apple Music. Firma Apple ogłosiła dziś najlepszą piosenkę i album 2020 roku, a także listę 100 najpopularniejszych piosenek tego roku.

Najpopularniejszym utworem roku 2020 był „The Box” Roddy’ego Riccha, z 13,7 milionami odtworzeń na całym świecie w samym tylko tygodniu debiutu. Drugą najpopularniejszą piosenką był „Blinding Lights” zespołu The Weeknd, a następnie „Dance Monkey” Tones And I i „ROCKSTAR” DaBaby.

Najpopularniejszym albumem był „Please Excuse Me for Being Antisocial” Roddy’ego Riccha, a drugim najczęściej odtwarzanym albumem był „My Turn” Lil Baby. Album „Shoot for the Stars Aim for the Moon” Pop Smoke zajął trzecie miejsce, „LUV vs. World 2” Lil Uzi Vert zajął czwarte, a album Summer Walker „Over It” znalazł się na piątym miejscu wśród najlepszych albumów roku 2020.

„Dance Monkey” Tones And I była najczęściej rozpoznanym utworem w aplikacji Shazam, podczas gdy „WAP” Cardi B zawierał najczęściej wyszukiwane teksty. „Roses” z SAiNt JHN, „Blinding Lights” z The Weeknd, „Breaking Me” z Topic & A&S oraz „Ride It” to kolejne najbardziej shazamowane utwory roku.

Apple udostępnił również kilka interesujących danych na temat lokalizacji, w których utwory były po raz pierwszy rozpoznawane przez Shazam. 20 najczęściej strumieniowanych piosenek roku zostało początkowo udostępnionych w 19 różnych miastach i 11 krajach, a 100 najpopularniejszych piosenek zostało po raz pierwszy oznaczonych na 70 różnych rynkach na całym świecie i 29 krajach.

Aplikacja „Apple Music” zawiera pełne listy przebojów, które obejmują 100 najlepszych piosenek na świecie w 2020 roku, 100 najczęściej czytanych tekstów piosenek i 100 najpopularniejszych piosenek rozpoznawanych przez Shazam dla tych, którzy są zainteresowani głębszym poznaniem trendów „Apple Music” w 2020 r.

Użytkownicy ‌Apple Music‌ mogą zobaczyć własne najlepsze utwory i albumy z 2020 roku dzięki funkcji ‌Apple Music Replay‌, która jest dostępna w Internecie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx