sobota, 23 września

Choć Apple nie wypuścił jeszcze oficjalnie iOS 13, który wciąż jest w fazie testów beta, to firma udostępniła właśnie publicznym testerom beta pierwszą wersję beta iOS 13.1 i iPadOS 13.1.

Publiczni beta testerzy, którzy zarejestrowali się w programie testów beta firmy Apple, otrzymali aktualizację wersji beta iOS 13.1 bezprzewodowo po zainstalowaniu odpowiedniego certyfikatu na urządzeniu z systemem iOS.

iOS 13.1 nie jest pomyłką i wywołał spore zaskoczenie, ponieważ Apple nigdy wcześniej nie wydał kolejnej wersji beta do oprogramowania, które jeszcze nie jest dostępne. Dzięki tej aktualizacji Apple prawdopodobnie zamierza przygotować iOS 13.1 do pobrania wkrótce po udostępnieniu iOS 13.

Apple nadal planuje wydanie iOS 13 przed iOS 13.1, a iOS 13.1 to kolejna aktualizacja, która nastąpi po premierze iOS 13.

Aktualizacja iOS 13.1 zawiera wiele funkcji, które zostały ogłoszone podczas WWDC, ale ostatecznie zostały usunięte z iOS 13 w okresie testowania wersji beta. A co takiego w niej znajdziemy:

Automatyzacja skrótów – Automatyzacja, która była funkcją aplikacji Skróty została usunięta w iOS 13 i powraca w iOS 13.1. Za pomocą Automatyzacji można tworzyć automatykę osobistą i domową z aplikacji Skróty, aby wykonywać określone działania, gdy wystąpią określone warunki.

Dynamiczne tapety – Apple wprowadził kilka zmian w dostępnych dynamicznych tapetach, zmieniając ogólny wygląd i kolor niektórych z nich. Dynamiczne tapety wcześniej ograniczone do iPhone’a X i nowszego teraz dostępne również na starszych urządzeniach.

Wskaźnik głośności AirPods – Podczas regulacji głośności telefonu iPhone z podłączonymi AirPods na pasku głośności pojawi się ikona AirPods. Działa to również w przypadku słuchawek Powerbeats Pro, HomePod i innych słuchawek Beats, a ponadto istnieje specjalna ikona osoby, jeśli do iPhone’a podłączone są dwa zestawy słuchawek (funkcja iOS 13).

Nowe ikony HomeKit – Urządzenia HomeKit w aplikacji Home zostały zaktualizowane o bardziej szczegółowe ikony w iOS 13 beta 1. Te same ikony zostały dodane do najnowszej wersji macOS Catalina beta.

Ulepszenia obsługi myszy – Według autora Steve’a Troughtona-Smitha, możliwe jest teraz mapowanie funkcji kliknięcia prawym przyciskiem myszy na akcję 3D Touch/długie naciśnięcie na urządzeniu z systemem iOS. Obsługa myszy w iOS 13 i iPadOS jest dostępna jako opcja ułatwień dostępu.

Wskaźnik TestFlight – aplikacje zainstalowane za pomocą aplikacji Apple TestFlight (inaczej aplikacje w wersji beta) są teraz oznaczone jasną żółtą kropką, co jest łatwiejsze do ich rozróżnienia.

Czcionki – iOS 13 ma funkcję pobierania i instalowania czcionek z App Store. W iOS 13 beta 1 podczas otwierania ustawień w Ogólne> Czcionki pojawia się nowy tekst, który przekierowuje użytkowników do App Store. Nie ma jeszcze aplikacji czcionek, ale przypuszczalnie w przyszłości ta opcja będzie prowadzić do określonych aplikacji czcionek.

Cele Czytania – w aplikacji Ustawienia w obszarze Książki pojawił się nowy przełącznik, dzięki któremu funkcja Cele Czytania w iOS 13 obejmuje czas spędzony na czytaniu plików PDF.

Kolekcje Apple Maps – Podczas usuwania kolekcji z Apple Maps, Apple potwierdzi, że chcesz je usunąć przed usunięciem.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx