niedziela, 22 maja

Microsoft ogłosił dzisiaj, że planuje wprowadzić nową opcję trybu ciemnego do swoich aplikacji Office na urządzenia z iOS, rozszerzając temat ciemnego interfejsu użytkownika, który był dostępny w niektórych aplikacjach na komputery stacjonarne.

Od dzisiaj Microsoft rozpocznie wprowadzanie trybu ciemnego do programu Outlook na iOS, Androida i Office.com. W przyszłości, po premierze iOS 13, Microsoft planuje rozszerzyć opcję Trybu ciemnego na dodatkowe aplikacje Office na iOS.

Aplikacje Microsoft Word, Excel, PowerPoint, SharePoint, OneDrive, Planner i To-Do na iPhony i iPady zostaną zaktualizowane o opcję trybu ciemnego, która będzie dobrze pasować do trybu ciemnego, który Apple wprowadza w iOS 13.

Nowa opcja trybu ciemnego będzie mogła być aktywowana automatycznie po włączeniu trybu ciemnego na iOS 13, więc ciemny motyw nie będzie musiał być włączany ręcznie w aplikacji Microsoft.

Microsoft powiedział, że projektując opcję trybu ciemnego, pomyślał o ludziach, którzy przeglądają pocztę e-mail, kalendarze, pliki itp. w miejscach takich jak zaciemnione samoloty, kino lub w nocy w łóżku. Choć moim zdaniem z tym kinem to już trochę przesadzili. Kto idzie do kina przeglądać maile.

Testerzy, którzy korzystali z trybu ciemnego Microsoftu stwierdzili, że jest on „wygodny, rześki, wyraźny i estetyczny”, a także przyjemniejszy dla oczu, ponieważ zmniejsza zmęczenie oczu.

Tryb ciemny będzie dostępny od dziś w aplikacji Outlook na urządzenia z iOS, a pojawi się w dodatkowych aplikacjach po uruchomieniu iOS 13 i iPadOS.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x