piątek, 24 marca

Apple wydał właśnie macOS Big Sur 11.2, drugą dużą aktualizację systemu operacyjnego macOS Big Sur, który został wprowadzony na rynek w listopadzie. ‌MacOS Big Sur‌ 11.2 pojawia się ponad miesiąc po wydaniu macOS Big Sur 11.1.

Aktualizację ‌‌‌macOS Big Sur‌‌ 11.2‌ można pobrać na wszystkie kwalifikujące się komputery Mac, korzystając z sekcji Uaktualnienia w Preferencjach systemowych.

Uaktualnienie macOS Big Sur 11.2 poprawia niezawodność Bluetooth i zawiera poprawki błędów, które mogły powodować następujące problemy:

  • wyświetlanie czarnego ekranu na monitorach zewnętrznych podłączonych do Maca mini (M1, z 2020 roku) przy użyciu przejściówki z HDMI na DVI;
  • utrata edycji zdjęć w formacie Apple ProRAW dokonanych w aplikacji Zdjęcia;
  • wyłączanie iCloud Drive po wyłączeniu opcji przechowywania folderów Biurko i Dokumenty na iCloud Drive;
  • brak dostępu do preferencji systemowych mimo podania hasła administratora;
  • brak możliwości wyświetlenia panelu emoji i symboli przez naciśnięcie klawisza globu.

Chociaż nie wspomniano o tym w informacjach do aktualizacji, jedna z wersji beta ‌macOS Big Sur‌ 11.2 usunęła funkcję, która umożliwiała aplikacjom Apple ominięcie zapór firewall firm trzecich, narzędzi bezpieczeństwa i aplikacji VPN. ‌‌MacOS Big Sur‌‌ 11 zawiera ContentFilterExclusionList, która pozwala aplikacjom Apple, takim jak App Store, Mapy, iCloud i nie tylko, na unikanie zapory i aplikacji VPN zainstalowanych przez użytkowników.

Aplikacje nie były w stanie filtrować ani sprawdzać ruchu w przypadku niektórych wbudowanych aplikacji Apple i funkcja została w końcu usunięta. Aplikacje Apple będą teraz kompatybilne z aplikacjami VPN i nie będą już mogły ominąć zapór i innych narzędzi bezpieczeństwa.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx