piątek, 14 czerwca

Apple udostępnił dziś publicznym beta testerom pierwsze publiczne wersje beta iOS 15.5 i iPadOS 15.5, a aktualizacje oprogramowania pojawiają się dzień po udostępnieniu tych wersji beta deweloperom.

Wersje beta systemu iOS i iPadOS 15.5 można pobrać bezprzewodowo mając zainstalowany odpowiedni profil z witryny publicznych testów beta firmy Apple na iPhonie lub iPadzie.

iOS 15.5 i iPadOS 15.5 to znacznie mniejsze aktualizacje w porównaniu z wcześniejszymi wydaniami systemu iOS 15, a i lista zauważonych zmian jest pomniejszona. A co znajdziecie w tej wersji beta?

Pojawiają się odniesienia do nadchodzącej aplikacji „Apple Classical”, którą Apple opracowuje jako uzupełnienie Apple Music, co sugeruje, że samodzielna aplikacja może zostać wkrótce wypuszczona. W kodzie aplikacji Muzyka znajduje się „Otwórz w Apple Classical” i „Otwórz w nowej aplikacji przeznaczonej do muzyki klasycznej”, ale aplikacja Classical nie została jeszcze wypuszczona.

apple-classical-app

W sierpniu 2021 Apple nabył usługę przesyłania strumieniowego muzyki klasycznej Primephonic i zapowiedział, że zbuduje nowe wrażenia z muzyki klasycznej dla Apple Music. Apple planuje wypuścić nową samodzielną aplikację dedykowaną muzyce klasycznej, a aplikacja będzie łączyć interfejs użytkownika Primephonic i funkcje przeznaczone dla muzyki klasycznej w połączeniu z Apple Music i funkcjami takimi jak dźwięk bezstratny i dźwięk przestrzenny. Apple nie podał szczegółów, kiedy aplikacja może się pojawić, ale najwyraźniej trwają do niej przygotowania.

Aplikacja Dom

Pojawiły się teraz paski sygnału Wi-Fi, które pozwalają upewnić się, że HomePod ma połączenie w aplikacji Dom.

Uniwersalna kontrola

Apple ostrzega że funkcja Uniwersalna Kontrola w nowych aktualizacjach iPadOS 15.5 i macOS Monterey 12.4 nie jest kompatybilna z urządzeniami z systemem macOS 12.3 lub iPadOS 15.4. Zatem jeśli nie chcecie stracić tymczasowo tej funkcji, albo instalujecie najnowsze bety iPadOS i macOS jednocześnie albo nie instalujecie ich wcale.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx