poniedziałek, 15 lipca

Firma OnwardMobility z Teksasu ogłosiła dzisiaj, że planuje wypuścić nowy smartfon BlackBerry z systemem Android i fizyczną klawiaturą QWERTY oraz obsługą 5G w pierwszej połowie 2021 roku w Ameryce Północnej i Europie.

Urządzenie będzie tak naprawdę tylko duchem BlackBerry, w ramach umowy licencyjnej marki z kanadyjską firmą. BlackBerry, niegdyś dominujący gracz w branży smartfonów, opuścił rynek w 2016 roku po latach spadku sprzedaży, stając się ofiarą wzrostu popularności smartfonów iPhone i Android.

Chociaż szczegóły są szczupłe, OnwardMobility twierdzi, że jego BlackBerry będzie miało „światowej klasy design”, z naciskiem na bezpieczeństwo i produktywność dla „profesjonalistów korporacyjnych”.

Chińska firma TCL zawarła podobną umowę z BlackBerry na produkcję urządzeń marki BlackBerry w 2016 roku. Partnerstwo to ma wygasnąć pod koniec sierpnia, torując drogę do wkroczenia OnwardMobility.

BlackBerry przez krótki czas eksperymentował z własnym smartfonem z systemem Android w 2015 roku modelem Priv, który łączył 5,4-calowy wyświetlacz z fizyczną klawiaturą QWERTY.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx