poniedziałek, 20 maja

Apple ogłosił dziś udostępnienie nowego narzędzia dającego możliwość śledzenia trendów dotyczących mobilności użytkowników urządzeń Apple, wykorzystując informacje zebrane z Map Apple. Dane mają pomóc w ograniczeniu rozprzestrzeniania się COVID-19 poprzez dostarczenie przydatnych informacji władzom lokalnym i urzędom ochrony zdrowia.

Apple uważa, że dane mogą zostać wykorzystane jako podstawa do wprowadzania nowych polityk związanych z życiem publicznym, pokazując zmiany w liczbie osób korzystających z samochodów, spacerujących lub korzystających z transportu publicznego.

Witryna danych o mobilności wykorzystuje zagregowane dane zebrane z Map Apple, aby pokazać trendy mobilności w dużych miastach i 63 krajach lub regionach. Apple generuje dane, zliczając liczbę zapytań kierowanych do Map Apple.

Dane dotyczące mobilności pochodzące z Map Apple nie są powiązane z identyfikatorem Apple ID użytkownika, a Apple nie przechowuje historii tego, gdzie dany użytkownik był. Dane gromadzone przez Mapy, takie jak wyszukiwane hasła, trasy nawigacyjne i informacje o ruchu drogowym, są powiązane z losowymi, zmieniającymi się cyklicznie identyfikatorami, które nieustannie się resetują, co uniemożliwia utworzenie profilu ruchu i wyszukiwań konkretnego użytkownika.

Oprócz debiutu swojego narzędzia trendów mobilności, firma Apple podkreśliła także niektóre inne wysiłki, które poczyniła w walce z COVID-19, takie jak pozyskiwanie i przekazywanie ponad 30 milionów masek na twarz oraz tworzenie i projektowanie osłon twarzy.

Apple współpracuje również z Google nad inicjatywą, w ramach której obie firmy zbudują opartą na technologii Bluetooth platformę śledzenia w celu śledzenia możliwości zarażenia się Covid-19.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx