piątek, 21 czerwca

Apple udostępnił dziś publicznym testerom drugą wersję beta nadchodzących aktualizacji iOS 17.1 i iPadOS 17.1, umożliwiając osobom niebędącym deweloperami wypróbowanie oprogramowania przed jego wydaniem. Drugie publiczne wersje beta iOS 17.1 i iPadOS 17.1 pojawiają się tydzień po wydaniu pierwszych wersji beta.

Publiczni beta testerzy mogą pobrać wersję beta, otwierając aplikację Ustawienia, przechodząc do sekcji Uaktualnienia, wybierając opcję wybierając opcję „Uaktualniania beta” i włączając publiczną wersję beta systemu iOS 17 lub iPadOS 17. Wymagana jest rejestracja w witrynie testów beta firmy Apple.

A jakie zmiany znajdziemy w dzisiejszej wersji beta?

Opcje wyświetlacza w trybie czuwania

Istniejąca funkcja trybu czuwania, która dodaje czerwony odcień i przyciemnia ekran, została teraz przeniesiona do sekcji Wyświetlacz, podobnie jak przełącznik Porusz, aby obudzić. Sekcja Wyświetlacz zastępuje także wcześniejszy przełącznik Zawsze włączony, który ograniczał wyświetlanie do inteligentnego wyłączania.

wyświetlacz-tryb-czuwania

Dzwonki i dźwięki

iOS 17.1 beta 1 usunął ponad 20 dzwonków i dźwięków tekstu, które dodano w wersji startowej ‌iOS 17‌, ale zostały one ponownie wprowadzone.

W porównaniu do starych dzwonków wiele nowych dzwonków jest dłuższych i brzmi bardziej nowocześnie. Apple przeniósł wszystkie wcześniejsze dzwonki do sekcji „Klasyczne”, dzięki czemu są nadal dostępne dla tych, którzy preferują opcje takie jak Iluminacja, Konstelacja czy Iskierka.

Dostępnych jest ponad 10 nowych dźwięków, których można używać do sygnalizowania przychodzących wiadomości tekstowych, poczty głosowej, powiadomień o przychodzących wiadomościach, przypomnień i nie tylko.

Poprawka limitu ładowania 80%

W modelach iPhone’a 15 Apple dodał przełącznik, który zapobiega ładowaniu urządzeń powyżej 80 procent, aby utrzymać baterię w dobrym stanie przez dłuższy czas. W poprzedniej wersji beta iPhone ignorował to ustawienie i ładował się do ponad 80 procent, ale po drugiej aktualizacji wersji beta ta sytuacja już się nie zdarza.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx