poniedziałek, 20 maja

Apple udostępnił dziś publicznym testerom pierwsze wersje beta nadchodzących aktualizacji iOS 17.1 i iPadOS 17.1, umożliwiając osobom niebędącym deweloperami wypróbowanie oprogramowania przed jego wydaniem. Publiczne wersje beta iOS 17.1 i iPadOS 17.1 pojawiają się dzień po udostępnieniu przez Apple tych wersji dla programistów.

Publiczni testerzy wersji beta mogą pobrać wersję beta, otwierając aplikację Ustawienia, przechodząc do sekcji Uaktualnienia, wybierając opcję „Uaktualniania beta” i włączając publiczną wersję beta systemu iOS 17 lub iPadOS 17. Wymagana jest rejestracja w witrynie testów beta firmy Apple.

iOS 17.1 dodaje kilka funkcji, które według obietnic Apple pojawią się w przyszłości w ‌iOS 17‌, a także udoskonala i ulepsza niektóre istniejące funkcje. A co dokładnie wprowadza? Zobaczcie poniżej.

Ulubione w Apple Music

W aplikacji Muzyka na iOS 17.1 będzie można dodawać do ulubionych utwory, albumy, playlisty i wykonawców. Ulubiona muzyka jest dodawana do Biblioteki i poprawia rekomendacje. Dodawanie do ulubionych zastępuje dotychczasowy system serduszek, a dodawanie do ulubionych można teraz będzie wykonać za pomocą widżetu „Teraz odtwarzane” na ekranie blokady.

Gwiazdka obok utworu w albumie oznacza, że jest to ulubiony utwór, a kropka pokazuje się obok najczęściej odtwarzanego utworu. Dzięki systemowi ulubionych aplikacja Muzyka sugeruje utwory, które można dodać do list odtwarzania.

Docelowo Apple planuje udostępnić listę odtwarzania ulubionych utworów i udostępniać listy odtwarzania powiązane tematycznie, ale nie wydaje się, aby te funkcje zostały jeszcze zaimplementowane.

AirDrop

Przesyłanie przez AirDrop można teraz realizować za pośrednictwem połączenia komórkowego lub Wi-Fi, jeśli wyjdziemy poza zasięg osoby, której udostępniamy dane. Oznacza to, że nie będzie potrzeby przebywania blisko kogoś, jeśli przesyłamy dużą liczbę plików. W sekcji AirDrop w menu Ustawienia pojawi się nowa sekcja „Poza zasięgiem” za pomocą której można włączyć lub zabronić transfer przez sieć komórkową.

NameDrop na Apple Watch

Z systemem watchOS 10.1 i iOS 17.1 Apple Watch i iPhone mogą teraz służyć do wymiany informacji kontaktowych za pośrednictwem funkcji NameDrop.

namedrop-apple-watch

Dzwonki i dźwięki

Ponad 20 nowych dzwonków i dźwięków tekstu dodanych w premierowej wersji ‌iOS 17‌ zniknęło w pierwszej wersji beta iOS 17.1, ale Apple prawdopodobnie doda je ponownie w późniejszej aktualizacji.

Wskaźnik latarki na Dynamic Island

Po włączeniu latarki na telefonie iPhone 14 Pro, ‌iPhone 14‌ Pro Max, iPhone 15 lub ‌iPhone 15‌ Plus, na Dynamic Island pojawia się teraz ikona latarki, która informuje, że jest włączona. Ikona latarki na Dynamic Island była wcześniej dostępna tylko w iPhone’ach 15 Pro i ‌iPhone 15 Pro‌ Max.

Wsparcie kontrolera

iOS 17.1 będzie obsługiwał wsparcie  kontrolera Nintendo Switch N64.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx