sobota, 18 maja

Jak podaje The Wall Street Journal, Netflix po raz kolejny planuje podnieść ceny planów subskrypcji bez reklam, kilka miesięcy po zakończeniu strajku hollywoodzkich aktorów.

Ceny początkowo mają wzrosnąć w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, ale nie jest jeszcze jasne o ile. Netflix ostatni raz podniósł ceny na początku 2022 roku, pobierając tam 9,99 dolarów miesięcznie za plan podstawowy, 15,49 dolarów miesięcznie za plan Standard i 19,99 dolarów miesięcznie za plan Premium. W Polsce ceny te wynoszą odpowiednio 29, 43 i 60 złotych.

Od tego czasu Netflix rozpoczął też walkę z współdzieleniem kont pomiędzy użytkownikami nie mieszkającymi w tej samej lokalizacji. Korzystanie z Netflixa przez osoby spoza gospodarstwa domowego jest dalej możliwe, ale związane jest z dodatkową opłatą.

W tym roku swoje ceny podniosło wiele serwisów streamingowych. Już od grudnia cenę podniesie Disney+, który z dotychczasowej ceny 28,99 złotych miesięcznie będzie kosztował 37,99 złotych. Dodatkowo Disney zapowiedział już wdrożenie prac uniemożliwieniem udostępniania konta. Na dzień dzisiejszy nie wiadomo dokładnie od kiedy Netflix ma zamiar podnieść swoje ceny.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx