piątek, 12 kwietnia

Apple udostępnił deweloperom drugie wersje beta nadchodzących systemów iOS 17 i iPadOS 17. Oprogramowanie pojawia się dwa tygodnie po wydaniu pierwszych wersji beta zaraz po prezentacji otwierającej WWDC 2023.

Zarejestrowani deweloperzy mogą pobrać wersję beta, otwierając aplikację Ustawienia, przechodząc do sekcji Uaktualnienia, wybierając opcję „Uaktualnienia beta” i przełączając się na iOS 17 Developer Beta. Warto pamiętać, że do pobrania i zainstalowania wersji beta wymagany jest identyfikator Apple ID powiązany z kontem dewelopera.

Dzisiejsza wersja oprogramowania wprowadza szereg drobnych poprawek, zmian i nowości, które Apple chce przetestować przed jesienną premierą. A co dokładnie wprowadź dzisiejsza wersja:

Okno aktualizacji

Ekran aktualizacji pokazuje teraz więcej informacji o oprogramowaniu w wersji beta. Zawiera szczegółowe informacje na temat dołączania do programu w wersji beta i tworzenia kopii zapasowej przed zainstalowaniem oprogramowania w wersji beta.

Wskazówki w aplikacjach

Aplikacje zaprojektowane przez Apple wykorzystują funkcję wskazówek, która zawiera szczegółowe informacje na temat dostępnych funkcji. Przykładowo podczas chęci przesłania zdjęcia przez AirDrop pojawia się sugestia trzymania telefonu w pobliżu innego telefonu, jeśli nie widzimy nikogo w pobliżu.

Aplikacja Muzyka

Aktywacja funkcji „Przejście z wyciszeniem” dla Apple Music w aplikacji Ustawienia nie powoduje już zamykania aplikacji Ustawienia, a ponadto istnieje możliwość dostosowania długości przejścia.

Stan gotowości

Pojawiła się nowa opcja wyłączania powiadomień w Stanie gotowości. Powiadomienia sklasyfikowane jako „Krytyczne” będą dostarczane nawet wtedy, gdy funkcja jest wyłączona.

Widżety Apple Music

Niektóre widżety Apple Music są teraz dostępne w różnych rozmiarach.

Ustawienia lokalizacji

W sekcji usług lokalizacji w zakładce „Usługi systemowe” pojawia się nowa opcja „MicroLocation”. Apple nie wyjaśnia na razie co to jest.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx