wtorek, 27 lutego

Apple udostępnił właśnie deweloperom pierwszą wersję beta OS X Yosemite 10.10.3, ponad tydzień po wydaniu publicznie OS X 10.10.2. Dzisiejsza wersja OS X 10.10.3 zawiera długo oczekiwaną, nową aplikację Zdjęcia dla Mac.

Nowa wersja beta jest dostępna poprzez mechanizm aktualizacji oprogramowania w Mac App Store i przez Mac Dev Center.

Najnowsze plotki wspominały o usunięciu wzmianki o aplikacji Zdjęcia dla Mac ze strony internetowej firmy Apple, co sugerowało, że może ona zostać opóźniona, jednak dzisiejsza wersja beta oznacza, że aplikacja jest nadal na dobrej drodze do obiecywanej premiery „na początku 2015 roku”.  Informacje o wersji 10.10.3 oferują szczegółowe informacje na temat aplikacji:

Zupełnie nowa, aplikacja zdjęcia dla OS X, automatycznie porządkuje bibliotekę zdjęć i pozwala udoskonalać je za pomocą kompleksowych narzędzi edycyjnych. Można także zapisywać zdjęcia i filmy wideo w chmurze przy użyciu iCloud Photo Library, a dostęp do nich uzyskać na wszystkich urządzeniach.

Zdjęcia pozwalają na:
– Przeglądanie zdjęć grupowanych po czasie i miejscu, w widoku Momenty, Kolekcje i Lata
– Nawigowanie biblioteką przy użyciu wygodnych zakładek Zdjęcia, Udostępnianie, Albumy i Projekty
– Przechowywanie wszystkich zdjęć i filmów w iCloud Photo Library w ich oryginalnym formacie i pełnej rozdzielczości
– Dostęp do zdjęć i filmów zapisanych w bibliotece zdjęć iCloud z komputera Mac, iPhone’a, iPada lub iCloud.com na każdej przeglądarce
– Udoskonalanie zdjęć za pomocą potężnych i łatwych w użyciu narzędzi do edycji, które optymalizują je za pomocą jednego kliknięcia lub ruchu suwaka, lub pozwala na precyzyjne korekty ze szczegółową kontrolą
– Tworzenie profesjonalnych albumów za pomocą uproszczonych narzędzi, zaprojektowanych przez Apple nowych tematów i nowych, kwadratowych formatach albumów
– Drukowanie w nowym kwadratowym kształcie i rozmiarze panoramicznym

Kilka stron otrzymało już dostęp do podglądu Zdjęć na Mac, dając nam pierwsze spojrzenie na aplikację, która ma docelowo zastąpić zarówno iPhoto jak i Aperture. Re/code, na przykład, podzielił się kilkoma zrzutami ekranu z aplikacji nazywając ją „zarówno nowo odświeżoną jak i komfortowo znajomą”

screen-shot-2015-02-04-at-8-37-03-pm

screen-shot-2015-02-04-at-8-39-58-pm

screen-shot-2015-02-04-at-8-48-44-pm

Apple stworzył również specjalną podstronę dedykowaną aplikacji Zdjęcia (na razie tylko w języku angielskim), która przeprowadza użytkownika przez całą aplikację. Zdjęcia dla Mac nabrały wyglądu całego systemu Yosemite, z naciskiem na przezroczystość i płaskość. Podobnie jak Zdjęcia dla iOS, aplikacja na Mac organizuje obrazy w kolekcje po czasie i miejscu czyli w formacie, który jest natychmiast rozpoznawalny dla każdego, kto korzystał z aplikacji dla systemu iOS.

Zdjęcia dla Mac zintegrowane są z iCloud Photo Library (choć iCloud Photo Library nie jest wymagany), pozwalając użytkownikowi na dostęp do wszystkich swoich zdjęć, niezależnie od urządzenia którym były zrobione oraz do ich edycji i zarządzania. Użytkownicy aplikacji Zdjęcia w wersji beta przekonali się, że ich istniejące biblioteki iPhoto zostały zaktualizowane pod kątem zgodności z aplikacją Zdjęcia oraz otrzymali oni opcję importowania biblioteki Aperture.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Syn_Tomasa_Pacesasa
Syn_Tomasa_Pacesasa
9 lat temu

ikonka wygląda jak dla mnie nieco jak picasa :>

Ziemniak
Ziemniak
Reply to  Syn_Tomasa_Pacesasa
9 lat temu

ikonka wygląda jak ikonka zdjęć z ios…

Syn_Tomasa_Pacesasa
Syn_Tomasa_Pacesasa
Reply to  Ziemniak
9 lat temu

masz rację 🙂

pilifs
pilifs
9 lat temu

Ciekawe czy będzie możliwość łatwego przeniesienia zdjęć z iPhoto do Zdjęć.

4
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx