niedziela, 24 września

Zdjęcie które pojawiło się dziś masowo w chińskich mediach społecznościowych obrazuje, jak chińscy pracownicy są wykorzystywani do manipulowania rankingami App Store.

Huxiu informuje, że zdjęcie zostało dzisiaj udostępnione przez mikro-blog pod hasłem: „Trudno być pracownikiem Top’owej aplikacji”. Zdjęcie przedstawia pracownika usadzonego przed setkami iPhone’ów   umieszczonych na stojaku, który wydaje się być specjalnie zaprojektowanym do tego celu.

216655

W pomieszczeniu wypełnionym takimi stanowiskami od jednej do drugiej strony, praca z tymi telefonami komórkowymi odbywa się na skalę przemysłową. A zadanie pracownika jest proste. Jego zadaniem jest pobieranie (i usuwanie i znów pobieranie itd) aplikacji w celu podniesienia jej pozycji w App Store, obliczanej właśnie tym ile razy aplikacja została pobrana. Jeden pracownik może służyć w ten sposób za 100 unikalnych użytkowników.

Zdjęciom towarzyszył rzekomo także cennik wzmocnienia aplikacji w rankingu. Dostanie się do TOP 10 najlepszych darmowych aplikacji kosztuje 70 000 RMB (11 200 dolarów), a utrzymanie jej w pierwszej dziesiątce kosztuje kolejne 405 000 RMB (65 000 dolarów) tygodniowo. Ceny wydają mi się trochę przesadzone, ale kto wie.

216652

Choć Apple podejmuje różne kroki w celu przeciwdziałania manipulacji w rankingach App Store, to ten sposób jest dość trudny do zidentyfikowania gdyż ciężko odróżnić ręczne pobieranie faktyczne od fałszywych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz Bosak
Grzegorz Bosak
8 lat temu

Chińczyki potrafią nie ma co 🙂

pani z chin
pani z chin
8 lat temu

co za glupota! zeby wykorzystywac czlowieka i 100 iphonow do podbijania aplikacji w appstore. wydaje mi sie ze apple poszloby po prostsze rozwiazanie chociazby zmiana w plikach bazy danych 😉

Marcin
Marcin
Reply to  pani z chin
8 lat temu

Problem w tym ze to nie Apple to robi tylko deweloperzy

3
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx