wtorek, 28 marca

Apple Beats

Apple pracuje nad nowym serwisem opartym na dotychczasowym Beats, który będzie w pełni zintegrowany z iTunes na komputerze Mac i aplikacją Muzyka dla iPhone’a, iPada i iPoda touch, wynika z najnowszych informacji 9to5Mac. Raport twierdzi, że zaprojektowana przez Apple usługa transmisji strumieniowej będzie również dostępna dla systemu Android oraz poprzez nową aplikację w Apple TV.

Raport dodaje, że użytkownicy Beats Music będą w stanie połączyć swoje istniejące konto z kontem iTunes /Apple ID w celu płynnego przejścia do nowej usługi. Wygląd aplikacji zmieni się z tradycyjnego czerwonego i czarnego brandingu Beats na interfejs użytkownika podobny wyglądem do iTunes i aplikacji Muzyka z iOS. Do serwisu zostaną również włączone funkcje mediów społecznościowych pozwalające na dzielenie się muzyką i listami odtwarzania z przyjaciółmi.

Oczekuje się, że nowy serwis subskrypcyjny Apple kosztować będzie 7,99 dolarów miesięcznie i będzie tańszy niż kosztująca obecnie 9,99 dolarów subskrypcja miesięczna pobierana przez Beats Music i konkurencyjne usługi takie jak Spotify, Rdio i Google Play Music. Choć nowa usługa Beats nieuchronnie będzie zbieżna z iTunes Radio, iTunes Match i iTunes Store, raport twierdzi, że Apple zachowa wszystkie trzy serwisy.

Choć Beats Music jest dostępny dla systemu Android, to nowa usługa oznaczać będzie, że Apple po raz pierwszy samodzielnie rozwinie aplikację na Androida. Prezes Apple, Tim Cook, wyrażał już wcześniej przekonanie, że nie ma problemu z rozwijaniem aplikacji dla systemu Android, jeżeli nadarzą się do tego sensowne okoliczności. To może być ten pierwszy raz, kiedy firma faktycznie zrealizuje ten pomysł. W przeciwieństwie do Beats Music, nie będzie jednak oferowana aplikacja na Windows Phone.

Z powodu pewnych zmian personalnych i innych trudności we współpracy pomiędzy Apple i Beats,  harmonogram tego nowego projektu usługi streamingu pozostaje zagrożony. Raport twierdzi, że Apple pierwotnie planował uruchomić usługę w marcu, ale źródła twierdzą, że jest bardziej prawdopodobne, by usługa została uruchomiona podczas WWDC w czerwcu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx