wtorek, 18 czerwca

Druga wersja beta iOS 17, którą Apple udostępnił deweloperom, zawiera ustawienie, które sprawia, że funkcja dotykowego sprzężenia zwrotnego aktywuje się szybciej niż do tej pory, na co narzekało wielu użytkowników.

Zmianę ustawienia można dokonać wchodząc w Ustawienia > Dostępność > Dotyk > Haptic Touch i zmieniając ustawienie z domyślnego na „szybko”. Zmianę tego ustawienia można przetestować w tym samym miejscu i wybrać sobie ustawnie najlepsze dla siebie.

W iOS 16 i pierwszej wersji beta ‌iOS 17‌ opcje ‌Haptic Touch‌ obejmowały Szybko i Wolno, przy czym „Szybko” było wcześniej odpowiednikiem opcji domyślnej w nowym interfejsie. Nowa opcja „Szybko” to przyspieszenie w porównaniu z jej starą wersją.

Ustawienie ‌Haptic Touch‌ na „Szybko” powoduje zauważalną różnicę w prędkości pojawiania się menu kontekstowego po dłuższym naciśnięciu ikony lub elementu na ekranie. Szybkość ta zbliża interakcje „Haptic Touch” do interakcji nie istniejącego już 3D Touch.

Jak zapewne pamięta wielu użytkowników iPhone’a, „3D Touch” był interaktywną funkcją dotykową, którą Apple wprowadził w 2015 roku wraz z iPhonem 6S i wykorzystywał do iPhone XS. Wraz z iPhonem 11 w 2018 Apple porzucił „3D Touch” i zamiast tego wprowadził jej uproszczony odpowiednik w postaci „Haptic Touch”. ‌3D Touch‌ obsługiwał wiele poziomów nacisku dla różnych interakcji w zależności od tego, jak mocno nacisnęliśmy ekran. Dla porównania, „Haptic Touch” obsługuje tylko jeden poziom nacisku dla długiego gestu naciśnięcia.

„Haptic Touch” zawsze działał wolniej niż „3D Touch” ze względu na dwa poziomy nacisku, na które pozwalał „3D Touch”. Pierwszy poziom nacisku 3D Touch aktywował się szybko po naciśnięciu wyświetlacza, więc ci, którzy przyzwyczaili się do 3D Touch, mogli uznać, że zamiennik ‌Haptic Touch‌ działa zbyt wolno. W trybie szybkim w ‌iOS 17‌ ‌Haptic Touch‌ jest szybszy i bardziej czuły.

Choć „3D Touch” zawsze był funkcją dostępną tylko iPhone’a, to „Haptic Touch” jest dostępny zarówno na iPhonie jak i iPadzie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx