sobota, 13 lipca

Firma Apple wypuściła dziś czwartą wersję beta nadchodzącej aktualizacji dla iOS 11.4 dla publicznych beta testerów, tydzień po tym, jak została udostępniona trzecia wersja beta i ponad miesiąc po wydaniu iOS 11.3, głównej aktualizacji, która wprowadziła kilka nowych funkcji.

Zarejestrowani testerzy mogą pobrać nową wersję beta iOS 11.4 beta z poziomu uaktualnień systemu iOS po zainstalowaniu odpowiedniego profilu konfiguracji.

Aktualizacja iOS 11.4 dodaje przede wszystkim funkcje, które pierwotnie były obecne w wersji beta systemu iOS 11.3, ale zostały ostatecznie usunięte przed publicznym wydaniem.

Obejmują one przede wszystkim obsługę Wiadomości w iCloud, zaprojektowaną w celu przechowywania wiadomości iMessages w iCloud, a nie na każdym urządzeniu, co pozwoli na ulepszone możliwości synchronizacji. Obecnie przychodzące wiadomości iMessages są wysyłane na wszystkie urządzenia, na których użytkownik jest zalogowany do swojego Apple ID, ale nie ma prawdziwej synchronizacji na różnych urządzeniach.

Wiadomości w iCloud umożliwiają pobieranie wszystkich wiadomości iMessages na nowych urządzeniach, a wiadomość usunięta na jednym urządzeniu usunie je na wszystkich urządzeniach. Starsze wiadomości i załączniki są również przechowywane w iCloud, a nie na urządzeniu, co pozwala zaoszczędzić cenną przestrzeń dyskową.

Aktualizacja do iOS 11.4 zawiera także funkcje AirPlay 2, a Apple TV jest znów dostępny w aplikacji Dom. Dzięki AirPlay 2 ta sama treść audio może być odtwarzana w wielu pokojach na urządzeniach obsługujących funkcję AirPlay 2. Funkcja AirPlay 2 zawiera funkcję, która pozwala poprosić Siri na jednym urządzeniu o odtworzenie zawartości na innym urządzeniu obsługującym technologię AirPlay 2. Tak więc, na przykład, możesz poprosić Siri na iPhonie, aby odtwarzał zawartość na Waszym Apple TV w innym pokoju.

IOS 11.4 zawiera także poprawki drobnych błędów, które zostały zauważone po wydaniu iOS 11.3.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx