środa, 27 października

Nadchodzący, 6,5-calowy iPhone OLED nazywany roboczo „iPhone X Plus”, będzie miał rozmiar zbliżony do iPhone’a 8 Plus, wynika z „wiarygodnych źródeł dostawców” cytowanym przez japoński blog Mac Otakara.

Strona twierdzi, że urządzenie o przekątnej 6,5 cala może być o 0,2 mm grubsze niż iPhone 8 Plus ze względu na konstrukcję tylnej kamery czyli pionowy aparat z dwoma obiektywami. IPhone 8 Plus ma grubość 7,5 mm, podczas gdy iPhone X, na którym będzie wzorowany nowy 6,5-calowy iPhone, mierzy 7,7 mm.

Jeśli chodzi o wymiary, 5,5-calowy iPhone 8 Plus ma 6,24 cala długości i 3,07 cala szerokości, ale w tym urządzeniu występują spore ramki w górnej i dolnej części. W 6,5-calowym iPhonie, pojawią się szczuplejsze ramki i brak przycisku Home, z wyświetlaczem sięgającym od krawędzi do krawędzi.

Jeśli chodzi o nową generację 5,8-calowego urządzenia OLED, Mac Otakara mówi, że będzie używać tego samego korpusu co obecny iPhone X, ale będzie miał większą tylną soczewkę, przypisywaną większemu czujnikowi kamery.

Plotki sugerują, że trzecie urządzenie, które Apple planuje wprowadzić, czyli tańszy iPhone z wyświetlaczem LCD, będzie mierzyć 6,1 cala, ale Mac Otakara uważa, że może być on nieco mniejszy i mieć ekran sześć cali. Będzie on wyposażony w funkcję rozpoznawania twarzy, ale może mieć tylko jedną tylną kamerę, taką jak iPhone 8, w porównaniu z konfiguracją dwóch obiektywów przewidzianą dla dwóch droższych urządzeń OLED firmy Apple. Były analityk KGI Securities Ming-Chi Kuo powiedział również, że spodziewa się jednej tylnej kamery.

Mac Otakara twierdzi, że Face ID w systemie iOS 12 będzie pozwalał użytkownikom odblokować urządzenie, również trzymany poziomo, zamiast ograniczać odblokowywanie za pomocą Face ID tylko do orientacji pionowej. Mark Gurman z Bloomberg twierdzi, że pozioma obsługa identyfikatorów twarzy jest przeznaczona dla nadchodzących modeli iPada Pro, które mają zawierać system identyfikacji twarzy i system kamery TrueDepth. Jest również prawdopodobne, że pozioma obsługa dodawana do iPadów będzie również działać na iPhone’ach.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x