niedziela, 23 czerwca

Firma Apple wydała właśnie aplikację „Find My Friends” (Znajdź znajomych). To zapowiadana, nowa aplikacja iCloud, która pozwala użytkownikom zlokalizować swoich przyjaciół na mapie, lub podzielić się z nimi własną lokalizacją. Aplikacja przetłumaczona jako „Znajdź znajomych” pozwala udostępniać swoją lokalizację wybranym kontaktom oraz prezentować ją na wygodnym interfejsie mapowym. Find My Friends jest zintegrowany z „Mapami” i „Kontaktami”, dzięki czemu będziemy w stanie znaleźć drogę, lub sprawdzić na mapie miejsce przebywania kogoś, kto jest w naszej książce adresowej.

Jedną z kluczowych cech „Find My Friends” jest tymczasowe udostępnianie funkcjonalności, która umożliwia użytkownikom dzielenie ich lokalizacją z grupą ludzi przez określny czas. Użytkownicy mogą udostępniać swoje położenie na kilka godzin, dni lub tygodni, a aplikacja sama automatycznie zatrzyma czas udostępniania. Użytkownicy mogą w łatwy sposób zaakceptować, albo odmówić znajomym poznania swojej lokalizacji. Apple wprowadził również kontrolę rodzicielską, aby ograniczyć dostęp do ustawień lokalizacji.

„Znajdź znajomych” można zainstalować, odwiedzając stronę iCloud.com na urządzeniu iOS i wybierając link instalacyjny. Jak informowaliśmy wcześniej strona internetowa iCloud.com została zaktualizowana, umożliwiając dostęp dla każdego z kontem iCloud.

Do działania aplikacji wymagany jest iOS 5. Premiera tego systemu ma nastąpić jeszcze dziś.

„Znajdź znajomych” nie jest jeszcze wyświetlane w wyszukiwaniu iTunes, ale można go ściągnąć przez bezpośredni link tutaj.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx