poniedziałek, 22 lipca

Rosyjski-Apple-Store-Online

Apple czasowo wstrzymał sprzedaż w rosyjskim sklepie Apple Online ze względu na ogromne wahania wartości rubla w stosunku do dolara i Euro, donosi Bloomberg. Sklep internetowy będzie zamknięty, do czasu aż Apple będzie w stanie dostosować ceny swoich produktów w tym kraju.

„Nasz sklep internetowy w Rosji jest obecnie niedostępny, gdyż dokonujemy przeglądu cen” poinformował dziś Alan Hely, rzecznik firmy z Cupertino w swoim oświadczeniu mailowym. „Przepraszamy klientów za wszelkie niedogodności.”

Podobną informację przekazał rzecznik firmy Apple rosyjskiej stronie Lenta.ru, informując że sklep jest niedostępny z powodu „bardzo ostrych” wahań rosyjskiego rubla.

russiaiphoneprices

W tej chwili, Apple Store Online w Rosji jest zamknięty, wyświetlając typowy komunikat „Wrócimy wkrótce”. Nie jest jasne, jak długo potrwa korekta cen.

Ze względu na słabą wartość rosyjskiego rubla, iPhone 6 i 6 Plus w Rosji stał się wyceniany znacznie niżej niż te same urządzenia w innych krajach europejskich. Przed zamknięciem sklepu, 16GB iPhone 6 był wyceniany na 39.990 rubli, co stanowi równowartość 447 Euro lub 558 dolarów. 16GB iPhone 6 Plus był wyceniony na 46.990 rubli czyli 550 Euro/681 dolarów. W wielu innych krajach europejskich, 16GB iPhone 6 i 6 Plus wyceniane są odpowiednio bliżej 700 Euro (876 dolarów) oraz 800 Euro (999 dolarów).

To już drugi raz w ostatnich tygodniach, kiedy Apple musi dostosowywać ceny w Rosji. W zeszłym miesiącu, Apple podniósł tam cenę iPhone’a 6 o około 25 procent. Wartość rubla spadła znów o 19 procent obecnie, a cena dolara osiąga obecnie równowartość 80 rubli. Rubel w stosunku do dolara spadł już w tym roku o około 50 procent.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx