czwartek, 25 kwietnia

W zeszłym tygodniu pojawiły się informacje, że Apple przestał wydawać aktualizacje zabezpieczeń dla iOS 14 i zaczyna mocniej nakłaniać tych, którzy nadal używają iOS 14, na uaktualnienie do iOS 15.

Tym samym wszystko wskazuje na to, że to wyraźne odwrócenie obietnicy umożliwienia użytkownikom pozostania na systemie operacyjnym iOS 14.

W wywiadzie dla Ars Technica Apple powiedział dziś, że opcja pozostania na iOS 14 i uniknięcia aktualizacji do iOS 15 zawsze miała być tymczasowa. Nie jest zatem błędem, że aktualizacje bezpieczeństwa dla iOS 14 nie pojawiają się, a wsparcie dla aktualizacji w zasadzie się skończyło.

Po wydaniu iOS 15, strona Apple informowała, że ​​firma zapewni wybór „pomiędzy dwiema wersjami oprogramowania” w aplikacji Ustawienia i że będzie oferować aktualizacje zabezpieczeń dla iOS 14, dopóki użytkownik nie będzie gotowy do aktualizacji.

Apple nie dał wtedy jasno do zrozumienia, że jest to opcja tymczasowa, ale ostatnia aktualizacja bezpieczeństwa iOS 14, iOS 14.8.1 został wydany w październiku i nie było, i nie będzie kolejnych aktualizacji. W rzeczywistości, na iPhonie z systemem iOS 14.8 aktualizacja iOS 14.8.1 nie jest już w ogóle dostępna. iOS 15.2.1 to jedyna opcja aktualizacji dla wszystkich iPhone’ów z systemem iOS 14.

Chociaż Apple powiedział, że użytkownicy mogą poczekać, aż będą gotowi do aktualizacji, wydaje się, że firma oczekuje teraz, że użytkownicy zainstalują aktualizację iOS 15. Użytkownicy iPhone’ów i iPadów, którzy chcą mieć najnowsze aktualizacje zabezpieczeń, będą musieli zainstalować najnowsze wersje iOS 15 i iPadOS 15.

IOS 15 jest zainstalowany na zaledwie 72 procentach urządzeń z ostatnich czterech lat, co jest znacznie niższym wskaźnikiem adopcji niż w przypadku wcześniejszych wersji iOS. Zatem może nie jest niespodzianką, że Apple kończy swoje „tymczasowe” wsparcie dla iOS 14.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx