wtorek, 18 czerwca

Apple po cichu zaktualizował stronę internetową ze specyfikacją techniczną najnowszych modeli iPada Air M2, aby poinformować, że czip M2 ma 9-rdzeniowy procesor graficzny, a nie 10, jak wspomniano wcześniej.

O zmianie jako pierwszy poinformował portal 9to5Mac. Z dostępnych migawek internetowych wynika, że ​​aktualizacja amerykańskiej witryny Apple miała miejsce w ciągu ostatnich 10 dni. Jednak jeszcze wczoraj polska strona również pokazywała, że iPad Air M2 ma 10-rdzeniowy procesor graficzny. Oficjalny komunikat prasowy Apple również informował o 10-rdzeniowej konfiguracji, podobnie jak dokumentacja techniczna urządzenia.

Chociaż Apple błędnie opisał czip M2 w iPadzie Air jako wyposażony w 10-rdzeniowy procesor graficzny zamiast 9-rdzeniowego procesora graficznego, dane dotyczące wydajności, które podano podczas premiery iPada Air oraz w materiałach marketingowych, są prawdziwe.

W oświadczeniu przekazanym serwisowi 9to5Mac, Apple stwierdził, że udostępniane przez niego szczegółowe informacje na temat wydajności iPada Air od początku opierały się na 9-rdzeniowym procesorze graficznym.

Aktualizujemy witrynę Apple.com, aby skorygować liczbę rdzeni dla iPada Air M2. Wszystkie twierdzenia dotyczące wydajności iPada Air M2 są prawdziwe i oparte na 9-rdzeniowym procesorze graficznym.

Witryna Apple podaje, że czip M2 jest „prawie 50 procent szybszy niż poprzednia generacja” i że ma „25 procent szybszą grafikę”.

Pozostała specyfikacja czipa ‌M2‌ nie uległa zmianie. iPad Air ma 8-rdzeniowy procesor z czterema rdzeniami wydajnościowymi i czterema rdzeniami energooszczędnymi, a także 8 GB pamięci RAM i 16-rdzeniowy silnik neuronowy.

W związku z tym, że poprawienie błędnie opisanego czipa na swojej stronie internetowej zajęło Apple kilka dni, niektórzy użytkownicy mogli kupić iPada Air, wierząc, że ma on 10-rdzeniowy procesor graficzny. Dwutygodniowy okres zwrotu wygasł dla tych, którzy kupili iPada Air w dniu premiery, ale klienci mieliby dobry argument dotyczący zwrotu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx