piątek, 24 marca

Apple pracuje nad dwoma nowymi modelami MacBooka Pro, które będą posiadały znaczące zmiany konstrukcyjne poinformował szanowany analityk Apple Ming-Chi Kuo w notatce dla inwestorów.

Według Kuo, Apple opracowuje dwa modele w 14 i 16-calowych opcjach. Nowe komputery MacBook Pro będą miały płaski kształt, który Kuo opisuje jako „podobny do iPhone’a 12”, bez krzywizn jak w obecnych modelach. Będzie to najważniejsza aktualizacja wyglądu MacBooka Pro w ciągu ostatnich pięciu lat.

Komputery nie będą również posiadać dotykowego paska Touch Bar, a Apple wróci do fizycznych klawiszy funkcyjnych. Kuo twierdzi, że przywrócona zostanie konstrukcja złącza ładowania MagSafe, chociaż nie jest do końca jasne, co to oznacza, ponieważ Apple przeszedł na USB-C. Odświeżone modele MacBooka Pro będą miały dodatkowe porty, a Kuo mówi, że większość ludzi może nie potrzebować kupować przejściówek dla uzupełnienia dostępnych portów w nowych komputerach. Od 2016 roku modele MacBooka Pro są ograniczone do portów USB-C bez innych dostępnych portów.

Wszystkie nowe modele MacBooka Pro będą wyposażone w chipy Apple Silicone i nie będą zawierać opcji chipów Intel.

Nowe modele MacBooka Pro będą korzystać z tej samej architektury termicznej co obecny 16-calowy model MacBooka Pro, który według Kuo jest znacznie lepsza niż w obecnych 13-calowych MacBookach Pro i MacBookach Air, ponieważ pozwoli na zwiększenie mocy obliczeniowej.

Kuo mówi, że premiery nowych modeli możemy spodziewać się w trzecim kwartale 2021 roku. Ze względu na odnowioną konstrukcję i duży popyt na wymianę, Kuo spodziewa się, że całkowita liczba dostaw MacBooków wzrośnie znacznie o 25 do 30 procent rocznie do 20 milionów sztuk.

Kuo powiedział również, że modele iPhone’ów z wyższej półki, które pojawią się w 2022 roku, prawdopodobnie będą wyposażone w system termiczny z komorą parową, który Apple „agresywnie testuje”. System termiczny VC będzie wymagany w przypadku iPhone’ów z wyższej półki ze względu na ich większą moc obliczeniową i szybsze połączenia 5G. Istnieją już smartfony firm takich jak Samsung, Razer i LG, które wykorzystują technologię chłodzenia z komorą parową, która służy do utrzymywania chłodu urządzenia, gdy jest pod dużym obciążeniem.

Nie jest jasne, czy system termiczny z komorą parową spełni wysokie wymagania Apple’a, ale Kuo jest optymistą co do harmonogramu poprawy niezawodności i oczekuje, że przynajmniej modele z najwyższej półki zastosują go w najbliższej przyszłości.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Karol
Karol
2 lat temu

człowiek już nie nadąża heh 😉

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx