niedziela, 10 grudnia

Jeden z dostawców Apple, firma TSMC, przywraca linie produkcyjne po ataku „wyniszczającego” wirusa komputerowego, który uderzył w wiele narzędzi produkcyjnych w miniony piątkowy wieczór. Firma twierdzi, że 80 procent zaatakowanych narzędzi zostało przywróconych, ale ma zamiar ostrzec swoich klientów – potencjalnie obejmujących Apple – o opóźnionych wysyłkach i zmniejszonych dochodach z powodu wirusa.

TSMC buduje chipy dla iPhone’a firmy Apple, a pod koniec lipca raport DigiTimes twierdził, że dostawca rozpoczął komercyjną produkcję chipów wyprodukowanych przy użyciu zaawansowanego, 7-nanometrowego procesu, w tym dla procesora Apple A12 dla tegorocznych iPhone’ów. TSMC mówi teraz, że wielu klientów może spodziewać się opóźnień w dostawach, chociaż nie sprecyzował, którzy klienci zostaną dotknięci.

Nie jest jasne w jaki sposób wirus dotknął Apple i trzy iPhone’y, które zostaną zaprezentowane w przyszłym miesiącu. Apple jest największym klientem TSMC i uważa się, że generuje on ponad 21 procent przychodów firmy. Apple wybrał TSMC, który pozostał wyłącznym dostawcą nadchodzącego procesora A12 dla nowych iPhone’ów, po plotkach z zeszłego roku, które sugerowały, że do produkcji chipów iPhone’a może powrócić Samsung.

Dziś, w oficjalnym oświadczeniu TSMC podał więcej informacji na temat wirusa informując, że trafił on w fabryki w Tainan, Hsinchu i Taichung, w tym lokalizacje produkujące chipy Apple. Według prezesa TSMC C.C. Wei, „niezidentyfikowany sprzedawca” dostarczył firmie zainfekowane narzędzie, wykluczając tym samym możliwość ataku hakerskiego z zewnętrz.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx