sobota, 24 lutego

Firma Apple stała się dziś pierwszą na świecie firmą o wartości 3 bilionów dolarów w oparciu o kapitalizację rynkową, która stanowi całkowitą wartość wszystkich akcji firmy. Ten kolejny sukces następuje po tym, jak cena akcji Apple wzrosła w zeszłym roku o ponad 40%.

Ten kolejny rekord Apple osiągnął, gdy jego cena akcji wzbiła się na poziom 182,86 dolarów. A to wszystko nieco ponad 16 miesięcy po tym, jak Apple stał się spółką o wartości 2 bilionów dolarów i niecałe trzy i pół roku po tym, jak Apple osiągnął poziom 1 biliona dolarów.

Apple notował dobre wyniki finansowe od początku pandemii, ponieważ produkty i usługi cieszyły się dużym zainteresowaniem w związku z faktem, że coraz więcej osób pracuje, uczy się i łączy z innymi osobami z domu. Przewiduje się, że przychody firmy w bieżącym kwartale przekroczą 118 miliardów dolarów, przewyższając rekord wszechczasów w wysokości 111,4 miliarda dolarów ustanowiony rok temu.

W notatce udostępnionej pracownikom Apple po osiągnięciu w 2018 roku 1 biliona dolarów, dyrektor generalny Apple, Tim Cook, powiedział, że osiągnięcie to „nie jest najważniejszą miarą naszego sukcesu”, dodając, że „zwrot finansowy jest po prostu wynikiem innowacji Apple, stawiając produkty i klientów na pierwszym miejscu i zawsze pozostając wiernym swoim wartościom”.

„Osiągnięcie 3 bilionów dolarów to kolejny historyczny moment dla Apple, ponieważ firma nadal udowadnia, że wątpiący w nią nie mają racji…” – powiedział analityk Dan Ives z Wedbush.

Apple będzie chciał wykorzystać swój sukces w 2022 roku, wprowadzając na rynek szeroką gamę produktów, w tym co najmniej pięć nowych komputerów Mac, przeprojektowanego iPada Pro z obsługą ładowania bezprzewodowego, sportową i wytrzymalszą wersję zegarka Apple Watch, słuchawki AirPods drugiej generacji Pro, zestaw słuchawkowy AR/VR skoncentrowany na grach, konsumpcji treści, komunikacji i nie tylko.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx