środa, 22 maja

Jak wynika z oświadczenia, które firma udostępniła dzisiaj reporterowi Forbes, Apple planuje wydać aktualizację iOS 17, aby usunąć błąd, który może przyczyniać się do zgłaszanego problemu z przegrzewaniem się iPhone’a 15 Pro i iPhone’a 15 Pro Max.

Apple twierdzi również, że niektóre ostatnie aktualizacje aplikacji firm zewnętrznych przeciążyły system i przyczyniły się do problemu przegrzewania. W raporcie zauważono, że niektóre z tych aplikacji to Instagram, Uber i gra Asphalt 9: Legends, a Apple współpracuje z twórcami tych aplikacji, aby rozwiązać ten problem. W raporcie dodaje się, że Instagram wprowadził już poprawkę w ramach wydanej w środę aktualizacji aplikacji.

Apple twierdzi, że modele iPhone’a 15 Pro mogą wydzielać więcej ciepła niż oczekiwano w ciągu pierwszych kilku dni po skonfigurowaniu lub przywróceniu urządzenia ze względu na zwiększoną aktywność w tle. Jest to standardowe zachowanie nowych iPhone’ów i tylko stan tymczasowy.

Zidentyfikowaliśmy kilka powodów, które mogą sprawiać, że iPhone staje się cieplejszy niż oczekiwano. Urządzenie może wydawać się cieplejsze w ciągu pierwszych kilku dni po skonfigurowaniu lub przywróceniu urządzenia ze względu na zwiększoną aktywność w tle. Znaleźliśmy również błąd w iOS 17, który wpływa na niektórych użytkowników i zostanie naprawiony w aktualizacji oprogramowania. Inny problem dotyczy niedawnych aktualizacji aplikacji innych firm, które powodują przeciążenie systemu. Współpracujemy z twórcami tych aplikacji nad poprawkami, które są w trakcie wdrażania.

Błąd powinien zostać naprawiony w iOS 17.1, który jest obecnie w fazie beta i ma zostać wydany pod koniec października. Jest również całkiem możliwe, że Apple wypuści poprawkę błędu wcześniej, wprowadzając mniejszą aktualizację oprogramowania, taką jak iOS 17.0.3.

Według raportu, Apple nie będzie ograniczał wydajności chipa A17 Pro w ramach poprawki błędu związanego z temperaturą. Apple stwierdził również, że problem nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa i nie będzie miał wpływu na długoterminowe działanie iPhone’ów.

Apple stwierdził, że tytanowa ramka i aluminiowa podstawa iPhone’a 15 Pro nie przyczyniają się do przegrzania, wykluczając problem sprzętowy.

Jak wiemy nie wszyscy użytkownicy iPhone’a 15 Pro i Pro Max doświadczają przegrzewania się telefonów i nie jest jasne, ilu użytkowników ogółem dotyczy ten problem, nie mniej powinien on zostać wkrótce rozwiązany.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx