poniedziałek, 15 sierpnia

Firma Apple zarejestrowała w tym tygodniu nowe tablety i komputery Mac w Europejskiej Wspólnocie Gospodarczej, wskazując, że ich odświeżenie może nastąpić w niedalekiej przyszłości. Zgłoszenia, które zostały odkryte przez francuską stronę internetową Consomac, są prawnie wymagane dla jakichkolwiek urządzeń z szyfrowaniem sprzedawanym w Armenii, Białorusi, Kazachstanie, Kirgistanie i Rosji.

Pięć numerów modeli komputerów Mac to A1931, A1932, A1988, A1989 i A1990 wskazują na dwa różne zakresy. Ostatnie trzy liczby mogą odnosić się do oczekiwanych odświeżeń 13-calowego MacBooka Pro (z i bez Touch Bara) i 15-calowego MacBooka Pro, podczas gdy pierwsze dwa mogą odnosić się do odświeżonego 12-calowego MacBooka i potencjalnego zamiennika dość starego już MacBooka Air, który Apple stopniowo wycofuje.

Mówi się, że Apple planuje wprowadzenie nowego podstawowego 13-calowego MacBooka w drugiej połowie 2018 roku, który zastąpi MacBooka Air. Szczegóły na temat urządzenia są dość skąpe, ale może się on trafić do 12-calowej rodziny MacBooków, co sugerowałyby numery modeli A1931 i A1932.

Pięć nowych numerów modeli iPada jest trudniejszych do odszyfrowania, ale od Apple oczekuje się wprowadzenia na rynek nowych modeli iPada Pro jeszcze w tym roku, w których zastosowania cieńszych krawędzi, szybszych procesorów, niestandardowych układ GPU firmy Apple i kamery TrueDepth z obsługą Face ID. Ostatnie doniesienia mówiły, że jeden z nowych modeli iPada Pro będzie miał wyświetlacz o przekątnej około 11 cali, co jest zgodne z raportami sugerującymi, że urządzenie może mieć cieńsze ramki.

Być może najciekawszymi szczegółami w aktach EWG są odniesienia do systemu operacyjnego macOS 10.13 i iOS 11, odpowiednio dla modeli Mac i iPad. Można sobie wyobrazić, że Apple może odświeżyć linię Mac, zanim system macOS Mojave będzie gotowy, ale wypuszczenie nowych modeli iPada Pro przed premierą systemu iOS 12 wydaje się mniej prawdopodobne, biorąc pod uwagę liczbę funkcji wprowadzanych przez firmę Apple w nowym systemie operacyjnym dla iPadów z funkcją Face ID i bez przycisku Home.

Jednak w iOS 11 znaleziono ciągi kodu odnoszące się do „nowoczesnego iPada”, który odzwierciedla nomenklaturę „nowoczesnego iPhone’a”, którą Apple używał w odniesieniu do iPhone’a X przed jego premierą, zatem nic nie jest pewne.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx