sobota, 13 lipca

11 czerwca 2012 roku, na dorocznej Worldwide Developers Conference Apple zaprezentował swojego pierwszego MacBooka Pro z wyświetlaczem Retina. Pod wrażeniem jego cienkiego rozmiaru tłum w Moscone West wybuchnął ogromnym aplauzem.

Notebook był również chwalony w wielu recenzjach, które przyznały mu najwyższe oceny za połączenie funkcjonalności i mobilności. Marco Arment, znany deweloper, nazwał go nawet „najlepszym laptopem, jaki kiedykolwiek wyprodukowano”, z „przyjemnym dla oka designem”. „Wprowadzony w 2012 roku, niecały rok po śmierci Steve’a Jobsa, uważam to za szczyt wizji Jobsa dla komputerów Mac”, powiedział Arment na blogu w zeszłym roku.

Nieco ponad sześć lat po tym, jak Apple wypuścił tego 15-calowego MacBooka Pro z wyświetlaczem Retina w połowie 2012 roku, firma oficjalnie zaklasyfikowała go jako „przestarzały” i wykluczyła poza wsparcie Apple.

Oznacza to, że minęło conajmniej pięć lat od ostatniego wyprodukowanego modelu. Tym samym, autoryzowani dostawcy usług Apple nie są już zobowiązani do świadczenia usług serwisowych lub części zamiennych, z wyjątkiem stanu Kalifornia i Turcji, ponieważ tego wymaga tamtejsze prawo.

Apple regularnie aktualizuje swoją listę starych i przestarzałych produktów o dodatkowe urządzenia, więc można było oczekiwać tego momentu, ale jest to jednak smutne wspomnienie, że pierwszy MacBook Pro z wyświetlaczem Retina prawie osiągnął koniec swojego życia.

Zespół wsparcia Apple powinien nadal być w stanie odpowiedzieć na pytania dotyczące macOS i móc w razie potrzeby przeprowadzić rozwiązywanie problemów z oprogramowaniem.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
4 lat temu

[…] już sklasyfikował MacBooka Pro z 2012 roku jako „vintage”, ale nadal obsługuje notebooka w ramach programu pilotażowego w zależności od dostępności […]

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx