sobota, 25 czerwca

Coraz częściej mówi się, że Apple wypuści w 2018 roku trzy nowe iPhone’y, w tym drugą generację iPhone’a X, większą, 6,5-calową wersję o nazwie iPhone X Plus oraz zupełnie nowy model 6,1-calowy z niektórymi funkcjami iPhone’a X, w niższej cenie od 600 do 700 dolarów w Stanach Zjednoczonych.

Podczas gdy obecny iPhone X jest ograniczony do dwóch kolorów Space Gray i Srebrnego, to dobrze znany analityk Apple Ming-Chi Kuo wierzy, że co najmniej dwa z nowych modeli iPhone’ów w 2018 roku będą dostępne w dodatkowych kolorach.

W swojej najnowszej notatce dla TF Securities, Kuo poinformował, że iPhone X drugiej generacji będzie dostępny w kolorach czarnym, białym i złotym, podczas gdy model 6,1-calowy będzie dostępny w szerokiej gamie kolorów, w tym czerwonym, niebieskim, pomarańczowym, szarym i białym.

Obecny iPhone X miał już wejść w kolorze złotym, ale Kuo wcześniej powiedział, że Apple musi sprostać wyzwaniom związanym z produkcją koloru, prawdopodobnie w związku z trudnościami anodowania ramki ze stali nierdzewnej na złoto. Wiemy, że Apple wypuścił przynajmniej prototyp złotego iPhone’a X, który widać na zdjęciach z zeszłego roku, wymaganych przed FCC przed wypuszczeniem urządzenia. Zdjęcia zostały złożone we wrześniu 2017 roku, ale nie były upublicznione do kwietnia 2018 roku, kiedy to upłynął okres poufności firmy Apple.

Można założyć, że Apple uporał się z problemami i opracował jak masowo produkować iPhone’a X w kolorze złotym, więc nie ma powodu, by wątpić w tę pogłoskę.

Jeśli chodzi o tańszego iPhone’a o przekątnej 6,1 cala, to również ma sens, że może być dostępny w tęczowej kolorystyce, jak jeden z jego poprzedników czyli iPhone 5C z plastikową obudową. Czerwone wykończenie będzie prawdopodobnie częścią inicjatywy (PRODUCT) RED wspierającej walkę z wirusem HIV.

Kuo ma znaczący dorobek pod względem zarysowania planów związanych z przyszłością Apple. To jest jego trzecia notatka skoncentrowana na Apple dla TF Securities, gdzie rozpoczął pracę w tym roku po długim okresie w KGI Securities.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx